Grupa teatralna „Teatralne Podróże Smyka Podróżnika”

Grupa teatralna „Teatralne Podróże Smyka Podróżnika”

Teatr daje ogromne możliwości kontaktu z symbolami, ich rozumienia i przetwarzania. Dziecko nie tylko poznaje i doskonali swój język, ale także doświadcza „cudownej magii symbolu”.
Nasze zajęcia teatralne w przedszkolu w swoich założeniach uczą dziecko słuchać, patrzeć, koncentrować uwagę, wyrażać swoje doznania, wczuwać się w emocje innych, rozwijać wyobraźnię, myśleć, wyzwalać ekspresję ruchową. Mają także przybliżyć wiedzę z zakresu teatru, kompetencji teatralnych.
Sami tworzymy scenariusze sztuk teatralnych dostarczając tym dzieciom niezapomnianych pozytywnych emocji.
Nasza grupa teatralna ma już duże osiągnięcia, a spektakle jakie realizujemy z dziećmi, cieszą się powodzeniem na przeglądach, konkursach. Często występujemy gościnnie na różnych uroczystościach. Do tradycji już należą nasze jasełkowe spektakle prezentowane na wigilii u ,,Leśników”, występy na festynach osiedlowych i wiele innych. Nasz teatr to prawdziwa twórcza zabawa dzieci, to one niejednokrotnie samodzielnie reżyserują spektakle, czy projektują kostiumy.
Grupę teatralną w Krainie Smyka Podróżnika prowadzą panie z ogromnym zaangażowaniem Jolanta Herman i Joanna Jabłońska.
Nasze motto to:
„Teatr dodaje skrzydeł, gdy żyjesz z nim w przyjaźni i chociaż nie jesteś ptakiem, to fruwasz w wyobraźni” /aut. J.Herman /