Grupa teatralna „Teatralne Podróşe Smyka Podróşnika”

Grupa teatralna „Teatralne Podróşe Smyka Podróşnika”

Teatr daje ogromne moĹźliwości kontaktu z symbolami, ich rozumienia i przetwarzania. Dziecko nie tylko poznaje i doskonali swĂłj język, ale takĹźe doświadcza „cudownej magii symbolu”.
Nasze zajęcia teatralne w przedszkolu w swoich założeniach uczą dziecko słuchać, patrzeć, koncentrować uwagę, wyrażać swoje doznania, wczuwać się w emocje innych, rozwijać wyobraźnię, myśleć, wyzwalać ekspresję ruchową. Mają także przybliżyć wiedzę z zakresu teatru, kompetencji teatralnych.
Sami tworzymy scenariusze sztuk teatralnych dostarczając tym dzieciom niezapomnianych pozytywnych emocji.
Nasza grupa teatralna ma juĹź duĹźe osiągnięcia, a spektakle jakie realizujemy z dziećmi, cieszą się powodzeniem na przeglądach, konkursach. Często występujemy gościnnie na róşnych uroczystościach. Do tradycji juĹź należą nasze jasełkowe spektakle prezentowane na wigilii u ,,LeśnikĂłw”, występy na festynach osiedlowych i wiele innych. Nasz teatr to prawdziwa twĂłrcza zabawa dzieci, to one niejednokrotnie samodzielnie reĹźyserują spektakle, czy projektują kostiumy.
Grupę teatralną w Krainie Smyka Podróżnika prowadzą panie z ogromnym zaangażowaniem Jolanta Herman i Joanna Jabłońska.
Nasze motto to:
„Teatr dodaje skrzydeł, gdy Ĺźyjesz z nim w przyjaĹşni i chociaĹź nie jesteś ptakiem, to fruwasz w wyobraĹşni” /aut. J.Herman /