„Bezpieczny Przedszkolak”

Programu „Bezpieczny przedszkolak” opracowany został przez Wydział Prewencji oraz Wydział Ruchu Drogowego KWP w Białymstoku (przy wsparciu merytorycznym wizytatorĂłw przedszkoli Kuratorium Oświaty w Białymstoku i nauczycieli wychowania przedszkolnego
„I maluchy i starszaki to bezpieczne przedszkolaki”- pod takim hasłem realizujemy w naszej placĂłwce program edukacyjny „Bezpieczny przedszkolak”.
Bezpieczeństwo jest naczelną sprawą w życiu każdego dziecka zarówno w domu, na podwórku, w przedszkolu oraz we wszystkich miejscach gdzie dziecko przebywa.
Dzieci, poprzez cykl zajęć przeprowadzanych w róşnych bardzo atrakcyjnych formach poznają zasady bezpiecznego funkcjonowania w otaczającym je świecie. Rozróşniają miejsca, sytuacje, przedmioty bezpieczne i niebezpieczne. Poznają zasady poruszania się w pobliĹźu tras komunikacyjnych, rozróşniają wybrane znaki drogowe. Potrafią mĂłwić „NIE” w sytuacjach budzących niepokĂłj, przestrzegają zakazĂłw i nakazĂłw stawianych przez rodzicĂłw, rozumieją niebezpieczeństwo rozmĂłw z nieznajomym, są świadome zakazu oddalania się z osobą obcą, brania od niej jakichkolwiek rzeczy.
W ramach programu „Bezpieczny przedszkolak” realizowane są następujące zagadnienia:

  • „Bezpieczny – niebezpieczny”
  • „MĂłj przyjaciel policjant”
  • „Uczę się zasad ruchu drogowego”
  • „Obcy niebezpieczny”
  • „Zły dotyk”