Mikołajkowa wizyta

W naszym przedszkolu odbyło się niecodzienne mikołajkowe spotkanie. Taką niespodziankę przygotowała nam Pani Basia z gospodarstwa agroturystycznego,,Krainy KrasnoludkĂłw”.KĂłzki wyglądały naprawdę  jak małe asystentki WIELKIEGO MIKOŁAJA.

„Bal karnawałowy w przedszkolu” – zabawa choinkowa w dniu 14.01.2015 r.

W dniu 14.01.2015r., w naszym przedszkolu pojawiło się mnóstwo ciekawych postaci. Były wśród nich wróżki, królewny, rycerze, roboty, biedronki, policjanci, strażacy, a także jeszcze wielu innych ciekawych bohaterów bajek i filmów. Wszyscy przybyli na bal karnawałowy. Zabawę prowadziło dwóch skrzatów z „Teatru Pod Orzełkiem”. Dzieci brały udział w zabawach tanecznych, pląsach oraz konkursach sprawnościowych. Na koniec dzieci odwiedził Mikołaj, który przywiózł super prezenty. Przedszkolaki były zachwycone upominkami.

Dzień Babci i Dziadka w grupie I

Dnia 23.01.2015r. odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. W tym dniu dzieci wystąpiły przed swoimi ukochanymi babciami i dziadkami. Podczas trwania uroczystości panowała radość i wzruszenie. Po prezentacji programu artystycznego, wnuczki wspólnie z babcią i dziadkiem uczestniczyły w zabawach tanecznych i konkursach. Dzieci sprawiły swoim dziadkom miłą niespodziankę, wręczając przygotowane przez siebie upominki. Nie zabrakło także pysznego ciasta.

Dzień Babci i Dziadka w grupie IV21.01.15r

Pomimo, iż styczeń jest miesiącem chłodnym i pochmurnym to w naszej grupie dnia 21.01.2015r było bardzo ciepło i wesoło. Tego dnia obchodziliśmy Uroczystość Dnia Babci i Dziadka. Przedszkolaki przygotowały piękny program artystyczny gdzie śpiewały, recytowały wiersze, wręczały upominki dla swoich wspaniałych babć i dziadków. Nie zabrakło również konkursów z super nagrodami, w których udział brały wnuczki wraz z dziadkami. Po występach na naszych gości i przedszkolaki czekał słodki poczęstunek. Był to wspaniały dzień pełen wzruszeń, uśmiechów i radości.

Jasełka w grupie IV

Wszyscy zarówno dzieci jak i dorośli z niecierpliwością oczekują na Święta Bożego Narodzenia. Jak powszechnie wiadomo są to najbardziej ciepłe i rodzinne święta, pozwalające poczuć serdeczność i miłość wszystkich wokół. Nasza grupa dnia 17.12.2014r z wielkim zaangażowaniem i zapałem przygotowała Jasełka. Starszaki w pięknych strojach przedstawiły historię narodzin Dzieciątka Jezus oprawioną kolędami i pastorałkami. Przepiękna scenografia nadała temu spotkaniu uroczysty i nastrojowy klimat. Po przedstawieniu dzieci wraz z rodzicami wykonały piękne aniołki, które po przyjściu do domów można było zwiesić na choince. Naszym wspaniałym przedszkolakom należą się pochwały za pokonanie tremy i oraz wczucie się w role.

Jasełka w grupie II

18 grudnia 2014r w naszej grupie odbyły się jasełka zgodnie z tradycją była Maryja, Józef, Dzieci, Aniołki, Diabełek. Dzieci bardzo poważnie potraktowały swoje pierwsze zadanie aktorskie. Mali aktorzy we wspaniałych strojach prezentowali się doskonale

Jasełka w grupie VI

Dnia 17.12.2014r. w naszej grupie ”W krainie małych odkrywców” odbyła uroczystość bożonarodzeniowa pod hasłem: ”Hej kolęda, kolęda”. Dzieci wcieliły się w role Heroda, Trzech Króli, Matki Boskiej, Pasterzy, Aniołów itp. Była też symboliczna szopka i Małe Dzieciątko.

Rodzice z wielkim zainteresowaniem śledzili zmagania swoich artystów, na koniec nie szczędząc im gorących oklasków.

Uwieńczeniem spotkania było wspólne śpiewanie kolęd oraz przełamanie się opłatkiem.

Jasełka w grupie I

W dniu 16.12. 2014r. w grupie I „Krasnale Tropiciele” odbyła się uroczystość „Aniołki Świętego Mikołaja”. Dzieci przebrane za aniołki zaprezentowały gościom program artystyczny nawiązujący treścią do Świąt Bożego Narodzenia. Ponadto przedszkolaki razem z rodzicami wykonały świąteczne ozdoby: bombkę na choinkę oraz stajenkę betlejemską. Świąteczne spotkanie zakończyło się wspólnym śpiewaniem kolęd.

Mikołajki w grupie I

5 grudnia 2014r. obchodziliśmy w grupie maluszkĂłw ,,Mikołajki”. W tym dniu przedszkolaki były pomocnikami Świętego Mikołaja. KaĹźde dziecko otrzymało element stroju – czapkę Mikołaja. Wiersze, piosenki o Mikołaju, zabawy taneczne umiliły ten dzień. Tego dnia wszystkie dzieci dostały drobny upominek, ktĂłry był miłą niespodzianką. Dzień był pełen radości, a na twarzach przedszkolakĂłw gościł uśmiech.

„Zabawek choinkowych czar” warsztaty Bożonarodzeniowe dla dzieci i rodziców z Krainy Smyka Podróżnika- 11.12.2014 r.

Ważnym wydarzeniem w Naszej grupie było przedświąteczne spotkanie na warsztatach Bożonarodzeniowych. Każdy z uczestników- dzieci i rodzice mieli możliwość tworzenia niepowtarzalnych, unikatowych i WŁASNORĘCZNIE wykonanych ozdób choinkowych, zabawek.

„Łamigłówki mądrej główki” zajęcia otwarte dla rodziców dzieci z Krainy Smyka Podróżnika- 11.12.2014 r.

Zorganizowane w Naszej grupie zajęcie otwarte stwarzało doskonałą okazję obserwacji własnego dziecka, jego funkcjonowania w sytuacjach zadaniowych zarówno samodzielnie jak i w grupie. Spotkanie podsumowywało również realizowany przez 2 lata projekt „Edukacja Fundamentalna w Przedszkolu” ukierunkowany na rozwijanie inteligencji wielorakich u dziecka i wdrażanie realizowanych zabaw fundamentalnych.

Eksperyment wulkan w Egzotycznej Krainie 12.02.2014r

W grupie IV bardzo lubimy eksperymenty. Ponieważ uczyliśmy się o dinozaurach to chcieliśmy sprawdzić dlaczego wybuchy wulkanów były jednym z powodów ich wyginięcia. Tego dnia zamieniliśmy się w małych chemików. To była naprawdę świetna zabawa!

Konkurs recytatorski

W dniu 04.03.2015r Lidia Antowska z grupy „Wesołe nutki” brała udział w WojewĂłdzkim Konkursie Recytatorskim pod hasłem „Jestem przyjacielem lasu”, ktĂłry odbył się w Przedszkolu Samorządowym nr 55 w Białymstoku. Występowały tam dzieci z dwudziestu białostockich przedszkoli a Lidka osiągnęła wielki sukces i zajęła I miejsce – recytowała fragmenty wiersza Marii Konopnickiej „Na jagody”. Gratulujemy!

Zakończenie akcji na schronisko

W tym roku nasze przedszkole organizowało zbiórkę darów dla schroniska przy ul. Dolistowskiej 2. Akcja trwała  od 2.02. do 28.02.2015r. Miło jest nam poinformować, że akcja zakończyła się sukcesem. Dzięki dobrym, współczującym sercom naszych przedszkolaków oraz hojności ich rodziców zebraliśmy  105kg karmy, nie licząc innych darów takich jak miski, obroże, krople przeciw pchłom i kleszczom.
Dnia 17.03.2015r. przyjechali do nas pracownicy schroniska, którzy opowiedzieli nam o swoich podopiecznych, pokazali nam jak wygląda typowy dzień w schronisku, a także zapoznali ze sposobami dbania i tresowania piesków.

13.03.15r Koncert muzyczny

W dniu 13.03.2015r. w grupach III i IV odbył się koncert muzyki na żywo w wykonaniu uczennicy Liceum Muzycznego w Białymstoku. Zuzanna Aleksiejuk grała utwory na skrzypcach. Dzieci poznały budowę i brzmienie skrzypiec, a także mogły same na nich zagrać. Wszyscy z zainteresowaniem wysłuchali koncertu który bardzo im się podobał.

Koncert muzyki flaĹźoletowej – występ zespołu ,,Piccolo” w grupie I.

Dnia  25.02.2015r gościliśmy w grupie ,,Krasnali Tropicieli”,  dzieci z zespołu flaĹźoletowego, z  Krainy Smyka Podróşnika. W ramach realizowanej tematyki tygodnia  ,,Muzyka jest wszędzie”, starszaki  dały maluszkom koncert muzyki flaĹźoletowej. Dzieci miały okazję poznać nowy instrument muzyczny i posłuchać jego dĹşwiękĂłw w utworach.  Przedszkolaki z grup: ,,Krasnali Tropicieli”, ,,Wesołych Nutek” oraz zespołu ,,Piccolo”, uczestniczyły we wspĂłlnym śpiewaniu  oraz brały udział w zabawach  rytmicznych, ruchowych przy muzyce. Kontakt z muzyką dostarczył wielu pozytywnych wraĹźeń, nie tylko słuchowych, ale rĂłwnieĹź emocjonalnych i estetycznych. Spotkanie przyniosło nam wiele radości ze wspĂłlnych chwil spędzonych z muzyką.