„Kosmiczna podróş” – udział dzieci z grupy I „Krasnale Tropiciele” w zajęciach edukacyjnych w „Kosmosie” w sali grupy V w dniu 16.04.2015r.

W czasie zajęć edukacyjnych przygotowanych przez Panią Jolę z grupy V dzieci mogły poczuć się jak w prawdziwym kosmosie. Wystój sali przypominał planetarium. Nastrojowa muzyka oraz bajka słuchowa wywoływały u dzieci niesamowite wrażania. Dzieci miały również możliwość skorzystania z rakiety kosmicznej, rysowania na podświetlanej szybie wysypanej kosmicznym piaskiem oraz posługiwania się latarkami. Zajęcia wywołały niezapomniane wspomnienia.

„Witamy Wiosnę” – uroczystość przedszkolna w dniu 20.03.2015r.

„Wiosna – cieplejszy wieje wiatr,
Wiosna – znĂłw nam ubyło lat,
Wiosna, wiosna w koło, rozkwitły bzy”Tego dnia w naszym przedszkolu wszyscy czekali na nadejście Pani Wiosny. W salach przedszkolnych oraz w ubraniach dzieci pojawiło się mnóstwo kolorów, ale i tak dominował zielony – ulubiony przez wszystkich wiosenny kolor. Wszyscy zgromadzili się na placu przedszkolnym, gdzie dzieci bawiły się przy rytmach skocznych piosenek o wiośnie, tańczyły, prezentowały swój program artystyczny oraz szukały ukrytych na placu niespodzianek. Na zakończenie dzieci namalowały kolorową kredą piękne rysunki na płytach chodnikowych. W tym czasie Pani Wiosna niepostrzeżenie przyszła do dzieci i w tle słychać było tekst wiersza Jana Brzechwy: „A wiosna przyszła pieszo. Już kwiatki za nią spieszą, już trawy przed nią rosną i szumią –Witaj Wiosno”.

„Myśliwiec Młyn” – wycieczka autokarowa do gospodarstwa agroturystycznego w dniu 25.05.2015r.

W Myśliwcu Młynie, jak co roku, byliśmy mile oczekiwani przez Panią Basię, właścicielkę gospodarstwa agroturystycznego, która przygotowała nam nowe atrakcje. W czasie pobytu nikt się nie nudził. Tym razem staw, na którym pływaliśmy tratwą był o wiele większy, tor przeszkód trudniejszy, ale daliśmy sobie radę. Najbardziej                          z naszego przyjazdu cieszyły się zwierzęta, które dostały od nas marchewki do chrupania. Przejażdżka na kucyku i osiołku, to była frajda. Baba Jaga z krasnoludkami przeprowadziła się na nowe wzgórze, ale i tak nikt się jej nie bał. Ogromne wrażenie zrobiło na nas spotkanie z sokolnikami i ich ptakami – sokołem wędrownym i orłem. Było cudownie. Wrócimy tu znów za rok

„Kochaną Rodzinę Mam” – uroczystość w grupie I „Krasnale Tropiciele” w dniu 28.05.2015r.

Trzylatki od samego rana z niecierpliwością czekały na zaproszonych gości.  Bardzo przeżywały występ. Dzieci pięknie recytowały wiersze, śpiewały piosenki, tańczyły, grały na instrumentach. Po części artystycznej przedszkolaki obdarowały rodziców upominkami oraz zaprosiły na słodki poczęstunek. To była naprawdę wyjątkowa uroczystość, pełna uśmiechu, radości i dumy.