Zajęcia otwarte z Panią metodyk Iwonną Zborowską

W dniu 21.10.2014r w naszym przedszkolu w grupie 4 – latkĂłw „Wesołe nutki”, odbyło się zajęcie otwarte prowadzone przez Panią metodyk Iwonę Zaborowską pod hasłem „W sklepie z zabawkami” – zabawa dydaktyczna. Doskonalenie umiejętności klasyfikowania.

Zajęcie szkoleniowe cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród nauczycieli innych placówek, a nasze dzieci wykazały się wiedzą i umiejętnościami, a przy tym dobrze się bawiły.

Gr V Kraina Smyka Podróşnika na wyjeździe integracyjnym 27.09.14r

Krainy Smyka Podróżnika na wyjeździe integracyjnym oraz pokazie sokolniczym w Młynie Myśliwiec- 27.09.2015 r.

W piękną wrześniową sobotę dzieci, rodzice oraz nauczyciele z Krainy Smyka Podróżnika wybrali się na wyjazd integracyjny do Krainy Krasnoludków w Młynie Myśliwiec. Spotkaniu towarzyszyły: konkursy, zabawy, karmienie wintrząt, piknik z ogniskiem oraz wspaniały pokaz sokolniczy.

Gr V Nagroda w konkursie

Dzieci ,rodzice i nauczyciele z Krainy Smyka Podróşnika realizując załoĹźenia Projektu  w ramach UE ,,Edukacja Fundamentalna w Przedszkolu znaleĹşli się w gronie  laureatĂłw ogĂłlnopolskiego konkursu na ,,Ćwiczenia, Gry i Zabawy w Edukacji Fundamentalnej” Nagrodą była wspaniała statuetka -szafka, tak zwana ,,Piramida szczęścia”. W kaĹźdej z szuflad krył się wspaniały materiał edukacyjny. Te pomoce pozwolą nam jeszcze pełniej rozwijać inteligencje wielorakie.

Gr VI Pasowanie na starszaka 21.10.14r

Dnia 21.10.2014 r. w grupie VI „W krainie małych odkrywców” odbyła się wielka uroczystość: „Pasowanie na starszaka”. 24 przedszkolaków pięknie zaprezentowało się w wierszach, piosenkach i tańcach.

Po występach przyszedł czas na pasowanie. Dzieci powtarzały tekst przysięgi za panią dyrektor. Następnie, trzymając czarodziejski ołówek w ręku, pasowała kolejno wszystkie dzieci. Każdy przedszkolak otrzymał dyplom i drobny upominek. Na twarzy wielu Rodziców pojawiło się wzruszenie.

Gr II Pasowanie na przedszkolaka 20.11.14r

20 listopada 2014r w grupie 3-4 latków odbyła się uroczystość „Pasowania na Przedszkolaka”, na którą dzieci zaprosiły rodziców, ale nie zabrakło też babć i dziadków. Uroczystość rozpoczęła się od programu artystycznego. Dzieci śpiewały, tańczyły, recytowały wiersze. Po części artystycznej dzieci złożyły ślubowanie i pani dyrektor zaczarowanym ołówkiem pasowała każde dziecko na pełnoprawnego przedszkolaka. Na zakończenie dzieci otrzymały pamiątkowe medale, dyplomy i upominki.

Gr I Pasowanie na przedszkolaka 16.11.14r

„Pasowanie na Przedszkolaka” – uroczystość w grupie I „Krasnale Tropiciele” w dniu 16. 11. 2014r.

„Idzie sobie przedszkolaczek,

śpiewa, tańczy oraz skacze.

Dziś też powód ma do śmiania,

bo to dzień jest pasowania”.

W dniu 16.11.2014r. w grupie I „Krasnale Tropiciele” odbyła się uroczystość „Pasowania na Przedszkolaka”. Na uroczystość 3-latki zaprosiły Panią Dyrektor oraz swoich rodziców i przyjaciół. Dzieci zaprezentowały gościom swoje umiejętności wokalne, taneczne oraz z dumą recytowały przygotowane wiersze. Maluchy złożyły uroczyste ślubowanie, pokonały tor przeszkód, a na koniec zostały przez Panią Dyrektor dotknięte zaczarowanym ołówkiem. Na pamiątkę tego wydarzenia dzieci otrzymały „Medale Przedszkolaka” oraz pamiątkowe dyplomy.

Wycieczka do zoo 6.11.14r

Nasze przedszkole bierze udział w projekcie „Przyjaciele wydozrząt”, w którym koordynatorami jest grupa IV z panią Kasią i Marzenką na czele. W ramach tego projektu w ciągu roku będą odbywały się akcje mające na celu wyposażenie dzieci w wiedzę, empatię, chęć pomocy wydozrzętom. Chcemy aby naturalna u dzieci fascynacja wydozrzętami została przekształcona w wiedzę praktyczną dotyczącą traktowania wydozrząt, poznania ich potrzeb, sposobów dbania o nie, porozumiewania się z nimi oraz poznania ich praw. Dlatego też we współpracy z Departamentem Ochrony Środowiska w Białymstoku zorganizowaliśmy zbiórkę żołędzi, które są wspaniałą przekąską dla wydozrząt w naszym białostockim zoo. Dziękujemy wszystkim rodzicom i dzieciom, którzy przynosili nam pełne reklamówki żołędzi. Akcja zakończyła się wycieczką do zoo 6.11.14r., gdzie pani Marzenka z Departamentu Ochrony Środowiska w bardzo ciekawy sposób opowiedziała nam o mieszkających tam wydozrzątkach, zapoznała nas z ich zwyczajami, a także zdradziła różne ciekawostki. Piękna pogoda sprzyjała spacerowi po zoo, a na zakończenie wycieczki dostaliśmy pozwolenie i kosze pełne smakołyków takich jak kapusta, czy marchewki i dzieci mogły pokarmić wydozrzątka. Zdecydowanie to był dzień pełen atrakcji.

Gr V Jesienne zabawy

W naszej Krainie Smyka Podróşnika uwielbiamy zabawy w naszym Magicznym Ogrodzie.Nie pzreszkadza nam nawet deszcz.Mamy mnĂłstwo fajnych pomysłów na deszczowe zabawy…

Urodziny SzarakĂłw- Teofila i Klementyny 4.12.14r

Urodziny KrĂłliczkĂłw SzarakĂłw – Teofila i Klementyny Dnia 4 .12. 2014r. obchodziliśmy w naszym przedszkolu uroczystość z okazji 5 urodzin krĂłliczkĂłw: Teofila i Klementyny. KaĹźdy przedszkolak przyniĂłsł z domu swojego ulubionego pluszaka. Dzieci z wszystkich grup przygotowały solenizantom wiersze, piosenki, oraz niespodzianki. Przedszkolaki wręczyły krĂłliczkom czapki urodzinowe, laurki, portrety, album z Ĺźyczeniami od dzieci, korale, krawat, oraz pyszne pluszowe marchewki. W trakcie uroczystości dzieci wzięły udział w konkursie robienia baniek mydlanych. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali zasłuĹźone nagrody. W tym dniu nie zabrakło symbolicznego tortu dla Teofila i Klementyny, a kaĹźde dziecko otrzymało słodki upominek.