Archiwum

2019/2020


Zajęcia w bibliotece gr V

Dnia 26.02.2020 dzieci z grupy V odwiedziły Filię Biblioteki na os. Dziesięciny i wzięły udział w zajęciach pt:”Dinozaury”. Obejrzeliśmy krĂłtki film o dinozaurach, dowiedzieliśmy się co jadły i kto jest ich najbliĹźszymi kuzynami. Na koniec wykonaliśmy pracę plastyczna. Zajęcia bardzo nam się podobały i na pewno odwiedzimy jeszcze bibliotekę.

„Kodowanie na dywanie” szkolenie dla nauczycieli

Zajęcia z przedstawicielami Wdociągów Białystok w gr V

W czwartek 20.02.2020 grupę V odwiedziła p. Marta z Wodociągów Białostockich. Przeprowadziła zajęcia edukacyjne pt. Historia kropelki wody. Dowiedzieliśmy się z jakiej rzeki jest woda w naszych kranach, jak należy o nią dbać,a na koniec zagraliśmy w grę podsumowująca wszystkie zdobyte wiadomości.

Spotkanie w bibliotece gr I

W styczniu po raz kolejny gościliśmy w bibliotece Książnicy Podlaskiej, kontynuując nasz projekt „Bajki i bajeczki, czyli baśniowa podróş do Krainy wartości i dziecięcej wyobraĹşni” . Dzieci z gr I wzięły udział w spotkaniu, podczas ktĂłrego poznały bajkę „Kubuś Puchatek”w nowej odsłonie-  w formie japońskiego teatrzyku- kamishibai.

Zajęcia w bibliotece gr II

21 I 2020 byliśmy w bibliotece.Podczas spotkania pani Ewa opowiedziała nam historię Kubusia Puchatka. Bardzo nam się podobało.

Dzień Babci i Dziadka w gr I

Bal karnawałowy w przedszkolu 

Spotkanie świąteczne w gr III

Na kilka dni przed Bożym Narodzeniem odbyło się w grupie III świąteczne spotkanie z rodzicami, dziadkami i rodzeństwem. Dzieci zaprezentowały program artystyczny o tematyce świątecznej, w tym kilka utworów w języku angielskim. Następnie odbyły się warsztaty, podczas których wspólnymi siłami wykonano lampiony. Mamy nadzieję, że były one ozdobą w domach naszych przedszkolaków oraz miłą pamiątką tego sympatycznego spotkania.

Spotkanie świąteczne oraz pasowanie w gr I 

Jasełka w gr II

Rozstrzygnięcie konkursu „Wesoły Mikołaj” oraz podsumowanie projektu „Przedszkolaki kochają zwierzaki” i zbiĂłrki „Przyjaciele Ciapka”

6 grudnia w naszym przedszkolu odbyła się wspaniała uroczystość- „Mikołajkowa Gala przedszkolakĂłw”, podczas ktĂłrej zostały ogłoszone wyniki konkursu plastycznego „Wesoły Mikołaj” i wręczone nagrody. Na uroczystości został podsumowany zrealizowany projekt „Przyjaciele Ciapka” a wszyscy uczestnicy zbiĂłrki na rzecz schroniska otzymali niespodzianki.  Na „Mikołajkowej Gali” wszystkie dzieci śpiewały piosenki, tańczyły, brały udział w organizowanych grach i konkursach.

Mikołajki w grupie I

Ubieranie choinki w Delikatesach Centrum prze dzieci z grupy V

5 grudnia grupa Starszaków wybrała się do Delikatesów Centrum, by wspólnie ubrać choinkę we własnoręcznie przygotowane ozdoby. Gdy choinka była już przystrojona, śpiewaliśmy razem kolędy. Bardzo nam się podobało, a w prezencie otrzymaliśmy ogromną torebkę cukierków.

Audycja muzyczna „Co mĂłwią zwierzęta Wigilijną nocą?” w przedszkolu

Dzień Pluszowego Misia w gr IV

25 listopada obchodziliśmy w przedszkolu urodziny pluszowego Misia.  To  Dzień niezwykły, który jest wspaniałą okazją do przypomnienia  dzieciom o tym, że dobrze mieć swojego ulubionego misia, do przytulania.  Zabawy taneczne  z misiami, piosenki o misiach,  zagadki,  gry i konkursy  sprawnościowe uświetniły uroczystość grupową. Każde dziecko otrzymało misiowy upominek.

Dzień Pluszowego Misia w grupie III

25 listopada w grupie Misie królowały pluszowe misie. Miś Bruno, przyjaciel przedszkolaków, opowiedział wszystkim historię powstania pierwszego pluszaka. Dzieci wraz ze swoimi ukochanymi maskotkami wzięły udział we wspólnych zabawach przy misiowych piosenkach oraz w zabawach z chustą animacyjną. Wszystkie Misie lubią to święto!

Obchody Święta Niepodległości w przedszkolu oraz rozstrzygnięcie konkursu „Jesienne parasole”

Wizyta piłkarza Jagiellonii Białystok w przedszkolu

Gościem naszego przedszkola był Mikołaj Wasilewski, piłkarz Jagiellonii. Podczas spotkania z najmłodszymi fanami pomocnik Jagiellonii zdradził, Ĺźe swoją przygodę z piłką rozpoczął w wieku przedszkolnym. Pan Mikołaj zwracał takĹźe uwagę na aktywne spędzanie wolnego czasu i opowiedział jak wygląda zwykły dzień piłkarza. Odpowiadał na pytania naszych przedszkolakĂłw. Piłkarz „Żółto-Czerwonych” przeprowadził przedszkolakom solidną rozgrzewkę. Po niej długo i cierpliwie rozdawał autogrfy.
Przedszkolaki dały pokaz swoim umiejętnościom sportowym i kibicowskim, więc atmosfera podczas spotkania była jak na prawdziwym stadionie piłkarskim.

Wizyta dzieci  z gr III, IV, V w Białostockim Teatrze Lalek

W  dniu 17. 10. 2019   dzieci z gr. III, IV  i V  były w Białostockim  Teatrze  Lalek  na spektaklu pt.  ,,Bajka o rybaku i rybce”. Zaskakujące drewniane lalki,  ciekawa kolorowa scenografia, zmiana kolorĂłw  świateł wzbudziły zainteresowanie u dzieci.  ,,Bajka o  rybaku i rybce”,  to bajka o tym do czego prowadzi zbytnia chciwość.

Dzień Jeża w grupie III

W ramach obchodów Światowego Dnia Jeża dzieci z grupy III wzięły udział w warsztatach edukacyjnych, z których dowiedziały się wielu ciekawostek na temat tego przyjaznego zwierzęcia. Dokąd idzie nocą jeż? Czy jada jabłka? Czy warto mu pomagać, jeśli żyje w naszym sąsiedztwie i jak to robić? Jak zbudować domek dla jeża? Przedszkolaki znają już odpowiedź na wszystkie te pytania. Wykonały także prace plastyczne wykorzystane w gazetce informacyjnej dla rodziców.

Wizyta w bibliotece gr V

W listopadzie dzieci z grupy V odwiedziły bibliotekę – Filię nr 17 Książnicy Podlaskiej. Starszaki  zaniosły własnoręcznie wykonane prace plastyczne związane ze Świętami BoĹźego Narodzenia. Nasze prace będzie moĹźna podziwiać w bibliotece gdyĹź będą jej ozdobą. Zapraszamy do odwiedzenia pobliskiej biblioteki.

Teatrzyk CoNieco w przedszkolu

Dzieci z całego przedszkola uczestniczyły we wspaniałym przedstawieniu „KrĂłlem być i przyjacielem” w wykonaniu teatrzyku CoNieco. Opowieść ta, to przygody młodego lwa, ktĂłry szukał przyjaciół, uczył się szacunku, zaangaĹźowania aby stać się mądrym i szanowanym władcą zwierząt.

Wycieczka do biblioteki gr I

Spotkanie ze Strażą Miejską – „Autochodzik” w gr III, IV, V

Podczas zajęć edukacyjnych „Jestem bezpieczny na drodze- Autochodzik” funkcjonariusze Straży Miejskiej wyjaśnili dzieciom podstawowe zagadnienia dotyczące ruchu drogowego, ponadto dzieci miały okazję uczestniczyć w zabawie w „mini miasteczko”. Poznawanie i utrwalanie wiedzy z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego podczas zabawy, to świetna forma wdrażania dzieci w świat dorosłych!

Zbiórka kasztanów i żołędzi dzieci z gr IV

Od   października do połowy listopada 2019 r. dzieci z naszego przedszkola brały udział w akcji zbierania żołędzi i kasztanów zwierzętom z ZOO Akcent w Białymstoku oraz zwierzętom leśnym. Dzieci z chęcią przynosiły do przedszkola skarby jesieni, wiedząc, że jest to zimowy przysmak wielu zwierząt.

Zbiórka kasztanów i żołędzi gr I

W październiku i listopadzie dzieci z grupy I biorą udział w zbiórce żołędzi dla zwierząt  z Zoo AKCENT w Białymstoku oraz kasztanów organizowanej w naszym przedszkolu. Taka inicjatywa doskonale angażuje całą rodzinę do pomocy zwierzętom w przetrwaniu zimy.

Wycieczka do biblioteki gr II

W październiku grupa II odwiedziła Filię Książnicy Podlaskiej Nr 17 na osiedlu Dziesięciny. Dla dzieci była to pierwsza wizyta w bibliotece. Przedszkolaki zwiedziły placówkę, poznały zasady funkcjonowania biblioteki, dowiedziały się jak dbać o książki.

Wycieczka do biblioteki gr V

W paĹşdzierniku dzieci z grupy V odwiedziły pobliską bibliotekę- Filię nr 17 Książnicy Podlaskiej na osiedlu Dziesięciny. Podczas spotkania dzieci zapoznały się wyglądem i funkcjonowaniem biblioteki, obejrzały film edukacyjny p. t. „Historia książki” oraz wysłuchały czytanej przez panią bibliotekarkę bardzo ciekawą i śmieszną książkę „Książka bez obrazkĂłw”. Bardzo spodobała nam się ta wizyta, więc będziemy kontynuować te spotkania co miesiąc. 

„Grzybobranie” w gr III

Podczas prezentacji dotyczącej grzybów dzieci dowiedziały się, jakie gatunki grzybów występują w okolicznych lasach. Ponadto dzieci miały okazję zobaczyć, dotknąć, powąchać prawdziwe okazy grzybów oraz grzybowe przetwory. Dzieci wiedza już, ze nie wszystkie gatunki grzybów nadają się do jedzenia i do lasu chodzimy zawsze z dorosłymi.

Bajka muzyczna „Wikingowie i Indianie” w przedszkolu

Podczas pełnej humoru i przygĂłd bajki muzycznej „wikingowie i Indianie” dzieci „przeniosły się” do dalekiej krainy w dawne czasy. Miały okazję uczestniczyć w zabawach oraz zdać egzamin na prawdziwego Wikinga.

Kiszenie kapusty w gr III

 W ramach realizacji tematu „Przetwory na zimę”, grupę III odwiedziła pani Basia- kucharka pracująca w przedszkolnej kuchni. Podczas zajęć z panią Basią dzieci  poznały zwyczaj kiszenia kapusty. Pani kucharka przedstawiła etapy kiszenia kapusty, pokazała niezbędne narzędzia i przyprawy. Dzieci dowiedziały się, iĹź kiszona kapusta, oprĂłcz walorĂłw smakowych, jest cennym ĹşrĂłdłem witamin. Po krĂłtkiej rozmowie przedszkolaki zabrały się do pracy. Za około 2 tygodnie sprawdzimy, jak smakuje nasza kiszona kapusta…

Wycieczka na skrzyĹźowanie gr III

Dzieci z grupy III, ucząc się zasad bezpieczeństwa na drodze, udały się na pobliskie skrzyżowanie, by w praktyce wykorzystać swoją wiedzę.

Zagadki smakowe w gr III

Jakie zmysły ma człowiek? Co rośnie w sadzie? Jakie warzywa zjadamy jesienią? Jakie smaki lubię? Na te i wiele innych pytań odpowiedziały sobie dzieci z grupy III w zabawie badawczej.

Dzień Przedszkolaka w gr I

Po raz kolejny w całej Polsce przedszkolaki obchodziły swoje święto.  20 września to wspaniały dzień dla każdego wychowanka przedszkola. Tego dnia Panie z gr I zorganizowały moc atrakcji dla dzieci. 
Zabawom, konkursom i uśmiechom nie było końca. Wszystkie dzieci otrzymały niespodzianki i bawiły się na uroczystym pikniku z okazji ich święta.

Dzień Przedszkolaka w gr V

Zajęcia z kodowania w gr III

Dzieci z grupy III już od początku roku szkolnego mierzą się z trudnymi zadaniami.  Jednym z nich było odkodowanie właściwego koła wg jego dwóch cech: koloru i wielkości. Zabawa bardzo się wszystkim podobała, lubimy matematyczne wyzwania i dobrze sobie z nimi radzimy.

Dzień Przedszkolaka w gr III

Dzień Przedszkolaka w grupie III przebiegł pod znakiem wielu atrakcji. Dzieci, poszukując ukrytego skarbu, musiały przejść test pięknego uśmiechu po wypiciu soku z cytryny, współpracować w zabawach z chustą animacyjną, tańczyć, skakać i śpiewać. W nagrodę otrzymały pamiątkowe medale i mogły zamienić się w swojego ulubionego zwierzaka dzięki pomalowanej buźce. W dniu ich święta życzymy wszystkim Przedszkolakom wszystkiego najwspanialszego!

2018/2019


PoĹźegnanie starszakĂłw w naszym przedszkolu

Spotkanie z ratownikiem WOPR w przedszkolu

Niedawno w naszym przedszkolu gościliśmy panią ratownik WOPR na spotkaniu pod hasłem „Wakacje nad wodą”. Podczas krĂłtkiej pogadanki dzieci przypomniały sobie podstawowe informacje o zachowaniu bezpieczeństwa podczas wakacyjnych zabaw nad wodą. Prowadząca zapoznała i zademonstrowała dzieciom określone prawidłowe zachowania sprzyjające bezpiecznemu wypoczynkowi nad wodą oraz podczas wakacyjnych kąpieli. Dzieci zapoznały się z zadaniami i funkcją ratownik wodnego. Na spotkaniu pani ratownik zwrĂłciła uwagę na konsekwencje łamania zakazu samodzielnego wchodzenia dzieci do wody bez nadzoru dorosłych.

Dzień Dziecka w naszym przedszkolu

W ramach Dnia Dziecka, nasze przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do „Krainy Krasnoludków’. Wioska Krasnoludków przywitała nas niezwykłą gościnnością i mocą atrakcji. Dzieci mogły podziwiać znajdujące się w gospodarstwie zwierzęta, karmić je, płynąć tratwą po stawie, jechać na koniku i osiołku.
Kolejny dzień świętowania  nasze przedszkolaki spędziły aktywnie na placu zabaw, mierząc się w przeróşnych konkurencjach sportowych. Dzieci z zapałem uczestniczyły w proponowanych zawodach, Pani Dyrektor przyznała zwycięzcom prawdziwe medale. „Dzień Sportu” okazał się wspaniałą okazją do nauki współzawodnictwa oraz integracji dzieci z całego przedszkola.

„Tydzień książki” w grupie II

Podczas „Tygodnia książki” w naszej grupie, dzieci odwiedziły  Filię Książnicy Podlaskiej nr 17, ktĂłra znajduje się w pobliĹźu naszego przedszkola. Dla wielu z nich była to pierwsza wizyta w bibliotece. Przedszkolaki zwiedziły placĂłwkę, poznały zasady funkcjonowania biblioteki, dowiedziały się jak dbać o książki. Kolejnym ciekawym wydarzeniem była wizyta zaproszonego gościa- mamy naszej Hani. Pani Justyna przeczytała dzieciom wybrane bajki, dzieci z zapartym tchem słuchały opowieści. Po tych wydarzeniach przyszedł czas na działanie. Dzieci zamieniły się w autorĂłw, ktĂłrzy wymyślili fabułę książki, a następnie w ilustratorĂłw, ktĂłrzy wykonali obrazki. Jak za dotknięciem magicznej róşdĹźki powstała książka o przygodach pewnego pana policjanta!

„Obchody Dnia Ziemi” w grupie II i IV

Kampania „Dzień Ziemi” odbywa się co roku dnia 22 kwietnia. Grupa II i grupa IV trzy dni później przyłączyły się do tej wspólnej lekcji poszanowania środowiska, dzieci „uzbrojone” w rękawice ochronne i worki przemierzyły znajome uliczki by ocenić czystość okolicy przedszkola. Okazało się niestety, że śmieci jest bardzo dużo. Trzeba je posprzątać! Przedszkolaki z przejęciem i zaangażowaniem starały się jak najdokładniej wykonać swoje zadanie. Wpisaliśmy się także w światowej sławy akcję internetową #trashtag #trashchallenge, dlatego zrobiliśmy zdjęcia miejsc przed i po naszym sprzątaniu. Mamy nadzieję, że w ten sposób zdobyte doświadczenia zaowocują w przyszłości dobrymi ekologicznymi nawykami.

” Nauka programowania z robotem Photon” w grupie V

„Kosmiczny projekt” w grupie II

W ramach realizacji tematu tygodnia „Nie jesteśmy sami w kosmosie” dzieci z grupy II zaprojektowały i wykonały rakietę kosmiczną. Pomysłowość i fantazja małych przedszkolakĂłw były ogromne. WspĂłlnej pracy towarzyszyły lekcje na temat nieba, planet i kosmosu. WaĹźnym elementem projektu była współpraca wszystkich dzieci. Udało im się znakomicie. Rakieta jest gotowa do startu! 😉

Walentynki w grupie IV

W tym sympatycznym  dniu – 13. 02. 2018 r  wszystkie dzieci z grupy IV były uśmiechnięte, miłe dla kolegĂłw i koleĹźanek oraz  robiły sobie, i swoim bliskim „serduszkowe niespodzianki”. Zwracały szczegĂłlną uwagę na czarodziejskie słowa: proszę dziękuję, przepraszam, wesoło tańczyły, śpiewały i rysowały. TakĹźe uczyły się o tym, Ĺźe serce jest najwaĹźniejszą częścią naszego ciała i jak naleĹźy o nie dbać.

Bal karnawałowy w przedszkolu

Jak co roku w karnawale, w naszym przedszkolu odbył się długo oczekiwany przez dzieci „Bal Przebierańców” . Pomysłowość dzieci nie miała granic. Na balu obok księżniczek, wróżek, rycerzy, muszkieterów, piratów czy żołnierzy pojawiły się postaci z ulubionych bajek i filmów animowanych. Po wielkiej prezentacji strojów rozpoczęły się tańce przy rytmach wesołej muzyki, konkursy i wspólne zabawy. Dzieci obejrzały również przedstawienie w wykonaniu teatru „CoNieCO”. Na koniec do dzieci przyszedł Mikołaj.

Dzień Babci i Dziadka w grupie III

Dnia 16. 01. 2019 r. odbyła się uroczystość w grupie  III-  ,,Kochamy Babcię, Dziadka” z okazji ich święta.  Wnuczki  przedstawiły  babciom i dziadkom program  artystyczny,  następnie złoĹźyły Ĺźyczenia i wręczyły  przygotowane  przez  siebie  upominki: serca i  kwiaty.  Dzieci wspĂłlnie z babcią i dziadkiem uczestniczyły w zabawach tanecznych  oraz konkursach, w ktĂłrych moĹźna było zdobyć ciekawe  nagrody. Podczas trwania uroczystości panowała radość i wzruszenie. Całą uroczystość osłodziły: pyszne ciasto, ciasteczka i słodycze.

Zimowe zabawy w przedszkolu

Tuz przed Świętami Bożego Narodzenia 21.12.2018r  nadszedł długo oczekiwany przez dzieci dzień – wreszcie spadł pierwszy śnieg. Na świecie zrobiło się magicznie biało a śniegu było tak dużo, że dzieciaki z naszego przedszkola postanowiły ulepić bałwana. Tak chętnie lepiły, że nasz śnieżny kolega miał aż cztery ogromne kule i razem z szyją był większy od dzieci. Wszyscy bawiliśmy się świetnie.

Jasełka w grupie IV

12.12.2018r dzieci z gr IV zaprosiły swoich bliskich  do przedszkola na spotkanie jasełkowe. Długo przygotowywały się do tego występu. Uczyły się swoich rĂłl, ćwiczyły dykcję, śpiewanie pastorałek i kolęd, przymierzały stroje – aĹź wreszcie byliśmy gotowi. Przyszli zaproszeni goście, zgasły światła i wszyscy poczuli atmosferę Świąt BoĹźego Narodzenia. Dzieci wczuły się  w świąteczny nastrĂłj pięknie mĂłwiły i śpiewały a wzruszeni rodzice  z radością i dumą patrzyli na swoje pociechy.

Jasełka w grupie III

Uroczystość dla rodzicĂłw dzieci z grupy III p. t. ,,Aniołki Świętego Mikołaja” odbyła się 19.12. 2018 r.  Przygotowane  dzieciom  stroje, scenografia oraz występ dzieci nawiązujące treścią do Świąt BoĹźego Narodzenia,  stworzyły  niepowtarzalny, ciepły,  świąteczny nastrĂłj.  Ponadto przedszkolaki razem z rodzicami wykonały pracę plastyczną ,,Dzwonki na  choinkę”. Uroczyste spotkanie zakończyło się złoĹźeniem Ĺźyczeń świątecznych.

Jasełka w grupie II

TuĹź przed BoĹźym Narodzeniem – 20 grudnia 2018 r. -  do grupy drugiej zawitali mili goście, by zobaczyć świąteczne przedstawienie „Do stajenki”. W rolach głównych – same Aniołki! Dzieci doskonale poradziły sobie z tremą i występowały jak prawdziwi zawodowcy – pięknie recytowały, śpiewały, grały na instrumentach i tańczyły, za co otrzymały od zgromadzonej publiczności zasłuĹźone, gromkie brawa. A gdy wręczyły rodzicom własnoręcznie przygotowane podarunki, uściskom i radości nie było końca :) 

Jasełka w grupie I

13. 12. 2018 r.  w gr. I odbyło się „Świąteczne spotkanie”, na ktĂłre zaprosiliśmy najbliĹźszych członkĂłw rodzin naszych przedszkolakĂłw. Dla maluszkĂłw było to ogromne przeĹźycie, ale trzymały się dzielnie. Występy dzieci wprawiły wszystkich w wyjątkowy, świąteczny nastĂłj.  Po występach i wspĂłlnej zabawie, rodzice wraz z dziećmi wzięli udział w warsztatach, podczas ktĂłrych wykonali pracę plastyczną „Aniołek”

Teatrzyk CoNieCo w przedszkolu

W grudniu odbyło się kolejne spotkanie z aktorami teatru CoNieCo. tym razem przenieśliśmy się w świat baśni H. Ch. Andersena. Dzieci obejrzały sztukę „Nie tylko o Brzydkim Kaczątku”.

Mikołajki w grupie V

Mikołajki to waĹźne wydarzenie dla wszystkich dzieci, to dzień pełen wraĹźeń, zabaw, gier, konkursĂłw i niespodzianek. W tym dniu” gościł” kolor czerwony. W oczekiwaniu na św. Mikołaja śpiewaliśmy piosenki, tańczyliśmy mikołajowe tańce. Największą niespodzianką były pozostawione wszystkim dzieciom wspaniałe prezenty.  Radości nie było  końca. Wszystkim bardzo podobały się niespodzianki.

Mikołajki w grupie IV

W  Mikołajki -  06. 12. 2018r  wszystkie dzieci z grupy IV zamieniły się w pomocnikĂłw Świętego Mikołaja, załoĹźyły czerwone czapki, były bardzo grzeczne  i zadowolone. Rozmawiały o wymarzonych, prezentach i nadchodzących świętach, śpiewały pastorałki i piosenki o Mikołaju – tak pięknie  aby je usłyszał. NiektĂłrzy mĂłwili nawet, Ĺźe widzieli coś za oknem  podczas wycinania i sklejania postaci Mikołaja – jakby zaprzęg z reniferami przemknął w powietrzu. To chyba właśnie  wtedy do przedszkolnej szatni wpadły małe prezenty dla kaĹźdego dziecka. To był magiczny dzień.

Mikołajki w grupie III

W dniu 6. XII. 2019r., dzieci z grupy III – „Krasnale Tropiciele” świętowały Mikołajki. Wszystkie dzieci ubrały się na czerwono, na głowach miały mikołajowe czapki i z niecierpliwością czekały na odwiedziny świętego Mikołaja, który w dniu swoich imienin odwiedzał dzieci w przedszkolach. Dzieci napisały listy do Mikołaja, w których zamieściły rysunki wymarzonych prezentów pod choinkę oraz przygotowały mu laurki. Niestety Mikołaj tak się spieszył, że nie mógł zostać w naszej grupie, ale obdarował dzieci drobnymi upominkami i zaprosił do tańca oraz zabaw sprawnościowych. Do zobaczenia za rok Mikołaju.

Z wizytą w sklepie „Delikatesy Centrum” dzieci z grupy V

Dzień Pluszowego Misia w grupie III

„Dzień Pluszowego Misia” obchodzony jest na całym świecie w dniu 25 listopada, a poniewaĹź w tym roku wypadł on w niedzielę, dlatego dzieci z grupy III – „Krasnale Tropiciele” bawiły się w przedszkolu ze swoimi pluszowymi przyjaciółmi dwa dni wcześniej. KaĹźde dziecko wraz ze swoim misiem uczestniczyło w konkursach sprawnościowych, zabawach tanecznych oraz quizach wiedzy o misiach i niedĹşwiedziach. Na koniec zabaw był słodki poczęstunek, podczas ktĂłrego dzieci zjadły smaczne wafelki z miodem. Mniam, mniam.

Jesienny cykl spotkań w bibliotece dzieci z grupy V

Jesienią rozpoczęliśmy współpracę z pracownikami Książnicy Podlaskiej. Dzieci brały udział w cyklicznych spotkaniach organizowanych w bibliotece. Przedszkolaki poznały bajkę „Kubuś Puchatek”  w formie japońskiego teatrzyku- kamishibai. Podczas kolejnych zajęć dzieci własnoręcznie stworzyły  książkę o sobie i o swojej rodzinie p.t. ” Moja księga rodzinna”. Na kolejnych zajęciach- „MĂłj  niewidomy kolega” dzieci dowiedziały się jak funkcjonuje osoba niewidoma, w jaki sposĂłb uczą się pisać i czytać dzieci niewidome oraz jak pomĂłc osobie niewidomej na ulicy. A zimą kolejne niesamowite spotkania w bibliotece. 

Mali badacze prehistorii w grupie II

W listopadzie realizowaliśmy tematykę o prehistorii i dinozaurach. Na zakończenie tematu dzieci z grupy drugiej wzięły udział w eksperymencie. Dowiedziały się czym jest wulkan i jak wybucha, a następnie dowiedziały się jak można w prosty sposób przeprowadzić taką erupcję z pomocą kogoś dorosłego. Bardzo im się spodobała zabawa w małych naukowców.

Obchody 100- lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości w przedszkolu

W listopadzie świętowaliśmy w naszym przedszkolu uroczyste obchody 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Pod hasłem „Dla Niepodległej” starszaki przedstawiły program artystyczny złoĹźony z inscenizacji i pieśni patriotycznych. KaĹźda grupa zaprezentowała rĂłwnieĹź krĂłtki występ. Z okazji Święta Niepodległości dzieci z całego przedszkola przygotowały rodzicom biało- czerwone kotyliony. Zwieńczeniem całej uroczystości było wspĂłlne odśpiewanie hymnu Polski przez wszystkie dzieci i pracownikĂłw przedszkola.

Owocowy Master Chef w grupie V

Każdy przedszkolak już wie, jak ważne jest spożywanie owoców – nie tylko dlatego, że są smaczne, ale przede wszystkim – zawierają mnóstwo witamin, które chronią i wzmacniają nasz organizm. Dlatego też  postanowiliśmy zrobić pyszną i zdrową sałatkę owocową. Były przygotowania: umyliśmy owoce, przybory kuchenne, a także nasze ręce. Kiedy wszystko już było gotowe, przystąpiliśmy do krojenia owoców, mieszania i … degustacji. Ach, co to była za uczta!

Teatrzyk CoNieCo w przedszkolu

W paĹşdzierniku w naszym przedszkolu gościliśmy aktorĂłw teatru „CoNieCo ze sztuką „Kolorowe wiersze” inspirowaną twĂłrczością petĂłw dziecięcych. widzowie Ĺźywo reagowali podczas przedstawienia. Dzieci nagrodziły aktorĂłw gorącymi owacjami.

Dzień Przedszkolaka w grupie V

We wrześniu, podobnie jak w latach ubiegłych odbyły się huczne obchody Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka. Z tej okazji starszaki ze wszystkich przedszkoli na naszym osiedlu spotkały się na pobliskim placu zabaw i zaprezentowały krótkie inscenizacje . Wspólnie odśpiewaliśmy hymn przedszkolaka. Były ciekawe zabawy, tańce, gry.

2017/2018


O „tajemnicach zwykłych rzeczy” w Krainie Smyka Podróşnika 

Dzieci z Krainy Smyka Podróşnika realizowały w lutym bardzo ciekawy temat- „Tajemnice zwykłych rzeczy”. Dzięki zorganizowanym wystawom przy pomocy nauczycieli i rodzicĂłw dzieci  poznawały m.in. historię łyĹźki i chusteczki do nosa, tajniki wypieku chleba oraz miały moĹźliwość wypieku i degustacji własnoręcznie zrobionych podpłomykĂłw.

Dzień Babci i Dziadka w grupie V

22 I 2018 r zaprosiliśmy Babcie i DziadkĂłw na uroczystość z okazji ich Święta. Pokazaliśmy przedstawienie w „Betlejemskiej stajence”. Zaśpiewaliśmy naszym gościom piosenki, wyrecytowaliśmy wierszyki. Wręczyliśmy własnoręcznie przygotowane upominki. Było bardzo miło i radośnie- jak zawsze z Kochaną Babcią i Kochanym Dziadkiem.

Dzień Babci i Dziadka w grupie III

W dniu 22 stycznia w grupie V – „Krasnale Tropiciele” odbyła się uroczystość z okazji „Dnia Babci                i Dziadka”. Dzieci przedstawiły swoim ukochanym babciom i dziadkom program artystyczny składający się z dwĂłch części: Jasełek oraz tańcĂłw, piosenek i wierszy o babci i dziadku. Podczas uroczystości panowała radość i wzruszenie. Zaproszeni goście otrzymali od wnucząt upominki. Słodki poczęstunek umilił spotkanie, a konkursy, w ktĂłrych uczestniczyli goście wiele zabawy i śmiechu. Ĺťyczymy Babci i Dziadkowi 100 lat.

Bal karnawałowy w PS 71

Tego dnia juĹź od rana pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterĂłw bajek, w salach przedszkolnych moĹźna było spotkać wróşki, krĂłlewny, motylki, rycerzy, piratĂłw, policjantĂłw, Spider-Mana, Batmana, Elzę z Krainy Lodu …nie sposĂłb zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Dzieci pozowały do zdjęć, brały udział w zabawach karnawałowych w oczekiwaniu na niezwykłego gościa- św. Mikołaja.

Jasełka ,,Wesoła nowina” w  grupie V

W dniu 20. 12.2017r. w grupie V -   ,,Krasnali Tropicieli”  odbyła się  uroczystość  Jasełek pt. ,,Wesoła nowina”. Na występy dzieci zaprosiliśmy gości: Panią Dyrektor ElĹźbietę Rabczyńską, księdza Proboszcza z parafii Św. Kazimierza oraz rodzicĂłw  dzieci.  ZaangaĹźowani rodzice przygotowali swoim pociechom  stroje. Mali artyści zaprezentowali gościom przedstawienie  nawiązujące treścią do Świąt BoĹźego Narodzenia. Inscenizacja  przedstawiona przez dzieci stworzyła niepowtarzalny, ciepły,  świąteczny nastrĂłj.  Po występach, wszyscy złoĹźyli sobie Ĺźyczenia świąteczne. 

Wizyta w Białostockim Teatrze Lalek grupy II

7 grudnia gościliśmy w Białostockim Teatrze Lalek na „pluszowo-poduszkowym” spektaklu „Misiaczek”.
Polecamy każdemu, dużemu i małemu!

Wizyta w Białostockim Teatrze Lalek grupy V

 W  dniu 7. 12. 2017   dzieci z gr. V – ,,Krasnale Tropiciele” wyjechały  autokarem do Białostockiego Teatru  Lalek  na spektakl pt.  ,,Bajka o rybaku i rybce”. Ciekawa kolorowa scenografia, zaskakujące drewniane lalki,  zmiana kolorĂłw  świateł wzbudziły zainteresowanie u dzieci.  ,,Bajka o  rybaku i rybce”,  to bajka z morałem i  praktyczną mądrością Ĺźyciową. Bajka o tym do czego prowadzi zbytnia chciwość.

Warsztaty w Białostockim muzeum kultury Ludowej grupy V

W dniu 11. 12. 2017r. dzieci z gr. V – ,,Krasnale Tropiciele”,  uczestniczyły w warsztatach edukacyjnych w Białostockim Muzeum Kultury Ludowej. Dzieci poznały dawne tradycje i zwyczaje boĹźonarodzeniowe podlaskiej wsi.  Własnoręcznie malowały drewniane ozdoby choinkowe, wykonały karty  pocztowe  metodą  drzeworytu. Starszaki w czasie pobytu w muzeum miały okazję zobaczyć jak niegdyś wypiekano opłatek. Spotkały się rĂłwnieş z biskupem Mikołajem. Przedszkolaki dowiedziały się kto dawniej przynosił gwiazdkowe prezenty oraz otrzymały słodką niespodziankę. Dzieci rĂłwnieĹź zwiedziły ekspozycję świątecznego wystroju XIX- wiecznej chałupy oraz uczestniczyły we wspĂłlnym ognisku.

,,Wesoła choinka” grupy V w sklepie Delikatesy Centrum

W ramach  współpracy ze  środowiskiem  lokalnym starszaki z Przedszkola Samorządowego Nr 71  przygotowały ozdoby choinkowe,  na prośbę pracownika ze sklepu Delikatesy Centrum.  W dniu 13. 12. 2017 r. przedszkolaki z gr. V – ,,Krasnale Tropiciele” udekorowały choinkę w sklepie Delikatesy Centrum przy akompaniamencie i śpiewie kolęd.  ,,Wesoła choinka” była  ozdobą  DelikatesĂłw i wzbudziła  zainteresowanie wśrĂłd  klientĂłw sklepu.

Mikołajki  i wizyta w BTL  grupy I 

Mikołajkowy dzień był dniem pełnym wraĹźeń. Dzieci wspĂłlnie ubrały choinkę, wykonały  “Christmas cracker” (świąteczny cukierek – niespodzianka), śpiewały piosenki dla Mikołaja. Następnego dnia wybraliśmy się na pierwszą wspĂłlną wycieczkę. Gościliśmy w Teatrze Lalek na przedstawieniu “Misiaczek”. Dzieci były zachwycone wspĂłlną wyprawą i interesującym przedstawieniem. Na pewno tam wrĂłcimy!

Mikołajki w grupie II

Jak co roku 6 grudnia wszystkie dzieci z niecierpliwością oczekiwały na przybycie Świętego Mikołaja. Od rana w radosnym nastroju wyglądały przez okna, czy aby już gdzieś nie widać upragnionego gościa. Oczekiwanie na Mikołaja umiliły piosenkami, wierszykami i tańcami. Zrobiliśmy sobie wspólne zdjęcie dzieci otrzymały prezenty.  Radości nie było  końca. Wszystkim bardzo podobały się niespodzianki.

Mikołajki w gr V

W dniu 6 grudnia obchodziliśmy w grupie V – „Krasnale Tropiciele” – Mikołajki. Jak co roku dominował kolor czerwony. Mikołaj z naszej grupy, ktĂłry w tym dniu obchodził imieniny, poczęstował wszystkich Ĺźelkowymi „zielonymi gąsienicami”. Wiersze, piosenki o Mikołaju, wspĂłlne zabawy taneczne, gry i konkursy umiliły ten dzień. Mikołaj nie zapomniał rĂłwnieĹź o prezentach dla przedszkolakĂłw – wszystkie dzieci otrzymały drobny upominek.

 Pasowanie na przedszkolaka w grupie I

15 listopada dzieci z grupy I oficjalnie dołączyły do grona przedszkolaków. Dzieci opowiedziały zaproszonym gościom, co w przedszkolu słychać, zaśpiewały poznane piosenki, wyrecytowały wiersze. Na koniec złożyły przyrzeczenie i dostały pamiątkowe medale.

“Dzień Pluszowego Misia” w grupie I

Tego dnia dzieci przyniosły do przedszkola swoje ulubione pluszowe przytulanki. Dzieciom i misiom bardzo podobały się wspólne zabawy.

„Dzień Pluszowego Misia” w grupie II

DuĹźe, małe, kolorowe, puchate i mięciutkie. 23 listopada pluszowe misie „opanowały” nasze przedszkole. Przybyły ze swoimi małymi właścicielami, aby bawić się i świętować. Ten dzień w przedszkolu pełen był uśmiechu oraz wspĂłlnej zabawy, jednak najwięcej radości sprawił dzieciom sam fakt zaprezentowania swojego misia kolegom i moĹźliwość zabawy z pluszakiem.

„Dzień Pluszowego Misia” w grupie IV

Dzień pluszowego misia  to w naszym przedszkolu wielkie święto.  Wszystkie przedszkolaki przyniosły do przedszkola swoje ulubione przytulanki. W grupie IV już od rana rozpoczęły się zabawy z misiami, każdy chciał przedstawić swojego przyjaciela, bawić się i tańczyć z innymi.  Dzieci  wraz z misiami zwiedzały przedszkole,  były nawet na zajęciach rytmicznych  i  wspólnie z zabawkami śpiewały i tańczyły. Kiedy misie się już zmęczyły dzieci w „ fabryce misia” wykonały z polaru projekt swojego wymarzonego niedźwiadka. A wszystkie prace znalazły się na wystawie.

„Dzień Pluszowego Misia” w grupie V

W dniu 24 listopada dzieci z grupy V – „Krasnale Tropiciele” obchodziły Dzień Pluszowego Misia.  W tym dniu wszystkie dzieci przyniosły do przedszkola swojego ulubionego pluszowego przyjaciela. Przez cały dzień towarzyszyły one dzieciom podczas zajęć, tańcĂłw, zabaw sprawnościowych oraz quizu wiedzy o misiach z bajek i niedĹşwiedziach Ĺźyjących na świecie. Dzieci wykonały rĂłwnieĹź „misiowe” prace plastyczne.

Dzień Przedszkolaka w Ps 71

W dniu 17.09 2017  dzieci z PS 71 spotkała się  z dziećmi  z wszystkich przedszkoli na naszym osiedlu z okazji Dnia Przedszkolaka. Na początku przywitaliśmy się okrzykami i zaśpiewaliśmy hymn przedszkolaka, potem były tańce integracyjne, konkursy, wspólne zabawy i  piosenki. Bawiliśmy się świetnie mimo pochmurnej pogody. A słychać nas było na całym osiedlu.

Dzień przedszkolaka gr V i spotkanie z panem Prezydentem miasta Białegostoku

W dniu 18 września dzieci z grupy V – „Krasnale Tropiciele” – wzięły udział w obchodach OgĂłlnopolskiego Dnia Przedszkolaka zorganizowanych na Stadionie Miejskim. Spotkały się tam dzieci z wielu białostockich przedszkoli. Obchody odbyły się pod hasłem: „Przedszkolaki lubią bajki”. Podczas spotkania Pan Prezydent Białegostoku – Tadeusz Truskolaski, przeczytał dzieciom bajkę oraz odpowiadał na zadawane mu pytania. Przedszkolaki z całego miasta wspĂłlnie odśpiewały „Hymn Przedszkolaka”, wzięły udział w konkursach sprawnościowych i tanecznych, wykonały wspĂłlne zdjęcie z Panem Prezydentem oraz wszystkimi uczestnikami spotkania. Ponadto dzieci mogły zwiedzić Stadion Miejski i trybuny. To było niesamowite przeĹźycie :).

Rok przedszkolny 2016/2017


„Ĺťegnaj Zimo – witaj Wiosno” uroczystość powitania Pierwszego Dania Wiosny w naszym przedszkolu

Dnia 21.03. 2017 r. dzieci z wszystkich grup  powitały z radością Pierwszy Dzień  Wiosny. Krótkim filmem edukacyjnym o oznakach Wiosny  rozpoczęliśmy uroczystość przedszkolną. List od Pani Wiosny zapraszał przedszkolaków do wspólnej zabawy. Zadaniem dzieci było odszukanie zagadek ukrytych w kwiatach i ich rozwiązanie.  Przedszkolaki  miło spędzały czas. Wspólne  piosenki i wiersze o Wiośnie a tańce  uświetniły  przedszkolną uroczystość.


Konkurs „Kulinarne czary- mary…” w Krainie Smyka Podróşnika

Zdrowe odżywianie to zadanie godne sześciolatka. Zorganizowaliśmy  w Krainie Smyka Podróżnika wielki konkurs pod hasłem ,,Kulinarne  Czary Mary’’. Zadaniem  dzieci było przygotowanie  zdrowych  i kolorowych  kanapek. Od różnorodności i kolorystyki  warzyw i produktów,  aż zaparło nam dech…Kanapki były wyśmienite.
Krótki reportaż  z naszych kulinarnych poczynań /film i zdjęcia/można obejrzeć na stronie Gazety Współczesnej. -  link- Gazeta Współczesna


Spektakl teatralny „Baśniowe Marzenia” w wykonaniu Krainy Smyka Podróşnika

Grudzień 2016 to w Krainie Smyka bardzo pracowity czas. Przygotowaliśmy piękny  spektakl  teatralny ,,Baśniowe Marzenia’’ wg scenariusza J. Herman. Spektakl prezentowaliśmy aż 3  razy.


Walentynki w grupie IV

W tym sympatycznym dniu – 13.02.2017r   wszystkie dzieci były uśmiechnięte, miłe dla kolegĂłw i koleĹźanek oraz robiły sobie i swoim bliskim „serduszkowe niespodzianki”. Zwracały szczegĂłlną uwagę na czarodziejskie słowa: proszę dziękuję, przepraszam, wesoło tańczyły, śpiewały i rysowały. TakĹźe uczyły się o tym, Ĺźe serce jest najwaĹźniejszą częścią naszego ciała i jak naleĹźy o nie dbać. Kolejną atrakcją dnia było przedstawienie w wykonaniu aktorĂłw p.t. „Po Polsce podróşe małe i duĹźe”, ktĂłre obejrzały dzieci z całego przedszkola.

Walentynki w grupie II

14 lutego dzieci w grupie II obchodziły Dzień Świętego Walentego. W tym dniu przedszkolaki promieniowały miłością, radością. W ich stroju dominował oczywiście kolor czerwony.
Dzieci brały udział w licznych konkursach, przygotowały piękne, walentynkowe serca a atmosfera przyjaźni towarzyszyła przedszkolakom przez cały dzień.


Dzień Babci i Dziadka w grupie III

Dnia 16.01.2017r. odbyła się uroczystość grupowa ,,Moja Babcia i mĂłj Dziadek” z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka. Dzieci przedstawiły swoim ukochanym babciom i dziadkom program artystyczny, następnie złoĹźyły Ĺźyczenia i wręczyły przygotowane przez siebie upominki. Wnuczki wspĂłlnie z babcią i dziadkiem uczestniczyły w zabawach tanecznych. Podczas trwania uroczystości panowała radość i wzruszenie. Tak jak co roku na koniec uroczystości nastąpiła degustacja pysznego ciasta.

Poznajemy róşne zawody w Krainie Smyka Podróşnika

W Krainie Smyka Podróżnika poznawaliśmy różne zawody. Wiemy już kto to jest dendrolog, sejsmolog, synoptyk. Wiemy także jaką ogromną wiedzę trzeba posiadać  aby przygotowywać przedszkolakom posiłki. Pani Basia tak ciekawie opowiadała o zawodzie kucharza…


Wizyta StraĹźy Miejskiej czyli „Autochodzik” w grupie III

Dnia 11.01.2017r. gościliśmy w przedszkolu StraĹź Miejską z programem zajęć profilaktycznych  ,,Autochodzik,  czyli ,,Jestem bezpieczny na drodze”. Wykorzystany  podczas działań praktycznych  zestaw edukacyjny ,,Autochodzik”  dotyczył  zasad bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym. Zastosowane, ciekawe pomoce edukacyjne:  znaki drogowe, światła, pojazdy, pasy, oraz działania przedszkolakĂłw wpłynęły na podejmowanie  właściwych decyzji na drodze, wzbogaciły wiedzę dzieci, gwarantowały wspaniałą zabawę.


„Cicha noc, święta noc…”  – jasełka w grupie III

16.12. 2016 r. w grupie III – „Krasnali Tropicieli” odbyła się uroczystość Jasełek pt. ,,Cicha noc, Święta noc……”. Rodzice angaĹźując się przygotowali swoim pociechom stroje odpowiadające roli, jaką odgrywało ich dziecko. Mali artyści zaprezentowali gościom przedstawienie nawiązujące treścią do Świąt BoĹźego Narodzenia. Ponadto przedszkolaki razem z rodzicami wykonały pracę plastyczną ,,Świąteczną choinkę”. Uroczyste spotkanie zakończyło się wspĂłlnym śpiewaniem kolęd.


Jasełka i warsztaty bożonarodzeniowe w grupie II

W grupie II ”Podwodny świat” odbyła się przepiękna uroczystość bożonarodzeniowa pod hasłem:”Hej kolęda, kolęda”. Dzieci wcieliły się w role Trzech Króli, Pasterzy, Aniołów, była też szopka oraz Dzieciątko. Rodzice z wielkim zainteresowaniem podziwiali umiejętności aktorskie swoich pociech, nie szczędząc im gorących oklasków.
Rodzice wraz z dziećmi  wzięli również udział w warsztatach plastycznych, podczas których wspólnie wykonali ozdoby świąteczne. Uwieńczeniem spotkania było radosne śpiewanie kolęd oraz przełamanie się opłatkiem.


„Anioły i Mikołaje”- jasełka w grupie I

Coroczną tradycją w naszym przedszkolu jest przygotowywanie przez dzieci Jasełek. Maluszki zaś przygotowały dla najbliższych świąteczna niespodziankę. Już od kilku dni nauczycielki wspólnie z przedszkolakami przygotowywały stroje i dekoracje. Dzieci uczyły się wyznaczonych ról oraz tradycyjnych kolęd. Na spotkanie 19 grudnia 2017r zaproszono najbliższych członków rodzin naszych przedszkolaków. Piękne scenografie i stroje sprawiły, że rodzice, dziadkowie i zaproszeni goście z zainteresowaniem słuchali małych aktorów. Występy przedszkolaków wywołały wzruszenie na twarzach zaproszonych gości. Występy dzieci wprawiły wszystkich w wyjątkowy świąteczny nastrój, o którym przez cały następny rok, będą nam przypominały pamiątkowo wykonane zdjęcia.

Mikołajki w grupie IV

W Mikołajki – 06.12.2016r wszystkie dzieci z grupy III zamieniły się w pomocnikĂłw Świętego Mikołaja, załoĹźyły czerwone czapki, były bardzo grzeczne i zadowolone. Rozmawiały o wymarzonych, prezentach i nadchodzących świętach, śpiewały pastorałki i piosenki o Mikołaju – tak pięknie aby je usłyszał. NiektĂłrzy mĂłwili nawet, Ĺźe widzieli coś za oknem podczas wycinania i sklejania postaci Mikołaja – jakby zaprzęg z reniferami przemknął w powietrzu. To chyba właśnie wtedy do przedszkolnej szatni wpadły małe prezenty dla kaĹźdego dziecka. To był magiczny dzień.

Mikołajki w grupie III

6 grudnia 2016 r. obchodziliśmy w grupie Krasnali Tropicieli ,,Mikołajki”. Czerwone stroje dzieci i czapki Mikołajkowe dominowały na uroczystości przedszkolnej. Wiersze, piosenki o Mikołaju, wspólne zabawy taneczne, gry i konkursy sprawnościowe umiliły ten dzień. Wszystkie dzieci w tym dniu dostały drobny upominek, który był miłą niespodzianką Na twarzach przedszkolaków gościł uśmiech. Dzień był pełen radości.

Mikołajki w grupie II

Mikołajki w grupie II- „Podwodnym Świecie” to wspaniałe wydarzenie. W tym dniu dzieci z niecierpliwością czekały na przybycie Mikołaja… Przedszkolaki prezentowały swoje umiejętności taneczne, wokalne, sprawnościowe, otrzymywały takĹźe wspaniałe prezenty.


Mikołajki w grupie I

Jak co roku 6 grudnia 2017r wszystkie dzieci z niecierpliwością oczekiwały na przybycie Świętego Mikołaja. Od rana w radosnym nastroju wyglądały przez okna, czy aby już gdzieś nie widać upragnionego gościa. Oczekiwanie na Mikołaja umiliły piosenkami, wierszykami i tańcami. Zrobiliśmy sobie wspólne zdjęcie dzieci otrzymały prezenty.  Radości nie było  końca. Wszystkim bardzo podobały się niespodzianki.

Dzień Pluszowego Misia w grupie IV

25.11.2016r do naszego przedszkola wszystkie dzieci przyszły ze swoimi ukochanymi misiami i pluszakami. W grupie IV pojawiły się misiaki wszelkich kolorów i wielkości – wszystkie kochane. Dzieci opowiadały o swoich ulubieńcach, porównywały ich wzrost i wygląd, mówiły jak są dla nich ważne i co lubią razem robić. Były też wspólne śpiewy i tańce podczas zajęć rytmicznych, a także odwiedziny we wszystkich grupach, aby pokazać misiom całe nasze przedszkole.

Dzień Pluszowego Misia w grupie III

Dnia 25 listopada obchodzą urodziny Misie z pluszowej rodziny. To dzień niezwykły, ktĂłry jest wspaniałą okazją do przypomnienia  dzieciom o tym, Ĺźe dobrze mieć swojego misia, ( pluszaka ), ktĂłry jest lekarstwem na wszystkie smutki. Dzień Pluszowego Misia dzieci  z grupy III  ,,Krasnale Tropiciele” świętowały, biorąc udział w quizie wiedzy o misiach z bajek i niedĹşwiedziach  Ĺźyjących na świecie. Zabawy taneczne z pluszakiem, gry i konkursy sprawnościowe uświetniły uroczystość grupową.


Dzień Pluszowego Misia w grupie II

Dzień Pluszowego Misia świętowaliśmy 25 listopada. W tym dniu  dzieci z grupy II przychodziły do przedszkola ze swoimi ulubionymi pluszakami- misimi.
   Przedszkolaki bawiły się ze swoimi ulubieńcami przy muzyce, tańczyły w rytm piosenek:”Pokochaj pluszowego misia”, „Jadą, jadą misie”, rozwiązywały zagadki oraz brały udział w zmaganiach sprawnościowych. Misie towarzyszyły przedszkolakom przez cały dzień.
Wszyscy bawili się znakomicie!


Dzień Pluszowego Misia w grupie I

Duże, małe, kolorowe, puchate i mięciutkie. 25 listopada 2017r pluszowe misie opanowały nasze przedszkole. Przybyły ze swoimi małymi właścicielami, aby bawić się i świętować. Ten dzień w przedszkolu pełen był uśmiechu oraz wspólnej zabawy, jednak najwięcej radości sprawił dzieciom sam fakt zaprezentowania swojego misia kolegom i możliwość zabawy z pluszakiem.

Niezwykli goście w Krainie Smyka Podróżnika

W  Krainie Smyka Podróżnika  odwiedzili nas niesamowici goście-Policjant i Jego wspaniały pies rasy beagle.  Pan Policjant opowiadał nam na czym polega rola psów pracujących  w policji. Pies naprawdę jest wspaniałym przyjacielem człowieka.


Warzywna sałatka dzieci z grupy IV

Jesienią przedszkolaki uczą się o owocach i warzywach, o tym jakie są zdrowe i potrzebne do prawidłowego rozwoju. 13.10.2016r dzieci grupy III rozpoznawały warzywa węchem, dotykiem ale teĹź smakiem – postawiły teĹź zrobić samodzielnie sałatkę warzywną . Najpierw wszyscy umyli ręce, załoĹźyli fartuszki i zabrali się do krojenia, mieszania i przyprawiania. A potem była degustacja – sałatka smakowała wspaniale, tym bardziej, Ĺźe zrobiły ją same przedszkolaki. Od tego dnia wszyscy chętniej jedzą surĂłwki i sałatki.

Pasowanie na Przedszkolaka w grupie I

Pasowanie na Przedszkolaka to pierwsza wyjątkowa uroczystość w życiu dzieci, które we wrześniu tego roku po raz pierwszy rozpoczęły swoją przygodę z przedszkolem. Dla najmłodszych było to ogromne przeżycie, ale trzymały się bardzo dzielnie. Z uśmiechami na twarzach recytowały wierszyki i śpiewały piosenki otrzymując od rodziców gromkie brawa. Po części artystycznej wszystkie maluchy zostały pasowane na przedszkolaka przez panią Dyrektor za pomocą czarodziejskiego ołówka. Na zakończenie dzieci otrzymały pamiątkowe medale, dyplomy i upominki. Na pewno 16 listopada 2017r był to niezapomniany dzień, pełen ogromnych emocji i miłych wrażeń zarówno dla dzieci, rodziców jak i nauczycielek.

Witaminowe obrazki w Krainie Smyka Podróşnika

Jesień to  wspaniały czas na ,,naładowanie baterii’’ witaminami. W Krainie Smyka Podróżnika  wprowadziliśmy zasadę:  mówimy ,, NIE’’ słodyczom!  Nasze  witaminowe obrazki były najsmaczniejsze na świecie!


„Święto pieczonego ziemniaka” w Krainie Smyka Podróşnika

W Krainie Smyka Podróżnika, nigdy nie jest nudno. W sobotni wrześniowy ranek, wspólnie z rodzicami w ośrodku agroturystycznym ,,Kraina Krasnoludków’’ w Młynie Myśliwiec , urządziliśmy Święto Pieczonego Ziemniaka. Były wspaniałe konkursy, tropienie magicznego ogrodu krasnoludków, zaczarowane grzybobranie i przejażdżka furą po Puszy Knyszyńskiej. Przy ognisku i pieczonych ziemniakach i serwowanych przez Panią Basię plackach  czas minął zbyt  szybko…


Ogólnopolski Dzień przedszkolaka w Białymstoku z udziałem Krainy Smyka Podróżnika

Dzień Przedszkolaka w Krainie Smyka Podróżnika był obchodzony bardzo hucznie. Dzieci wzięły udział w osiedlowym festynie a reprezentanci Krainy Smyka Podróżnika  zostali zaproszeni na festyn na STADIONIE MIEJSKIM. Były konkursy, wywiad z Panem Prezydentem  Białegostoku, wspólne śpiewanie Hymnu Przedszkolaka, zabawa z Teatrem CO NIECO i wspólne zdjęcie z Panem Prezydentem  i wszystkimi uczestnikami festynu  na trybunach stadionu. Były to niezapomniane chwile!


„Wędrująca Farma” w naszym przedszkolu

We wrześniu realizowaliśmy we wszystkich grupach  temat ,,Zwierzęta wokół nas”. ,,Wędrująca farma” to projekt jaki realizowaliśmy wspĂłlnie z Panią Barbarą  z Młyna Myśliwiec. Tym razem to zwierzęta odwiedziły nas w przedszkolu. Poznawaliśmy  zwierzęta i ptaki hodowlane, poszerzyliśmy swoją wiedzę o nazwy dotyczące ich budowy, trybu Ĺźycia, sposobu Ĺźywienia. Wiemy, Ĺźe hodowla  zwierząt  to wielka odpowiedzialność  spoczywająca na  ludziach.


Rok przedszkolny 2014/2015 -Jesień

Rok przedszkolny 2014/2015 -Zima

Rok przedszkolny 2014/2015 -Wiosna

Rok przedszkolny 2014/2015 -Lato