2018/2019


Pożegnanie starszaków w naszym przedszkolu

Spotkanie z ratownikiem WOPR w przedszkolu

Niedawno w naszym przedszkolu gościliśmy panią ratownik WOPR na spotkaniu pod hasłem „Wakacje nad wodą”. Podczas krótkiej pogadanki dzieci przypomniały sobie podstawowe informacje o zachowaniu bezpieczeństwa podczas wakacyjnych zabaw nad wodą. Prowadząca zapoznała i zademonstrowała dzieciom określone prawidłowe zachowania sprzyjające bezpiecznemu wypoczynkowi nad wodą oraz podczas wakacyjnych kąpieli. Dzieci zapoznały się z zadaniami i funkcją ratownik wodnego. Na spotkaniu pani ratownik zwróciła uwagę na konsekwencje łamania zakazu samodzielnego wchodzenia dzieci do wody bez nadzoru dorosłych.

Dzień Dziecka w naszym przedszkolu

W ramach Dnia Dziecka, nasze przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do „Krainy Krasnoludków’. Wioska Krasnoludków przywitała nas niezwykłą gościnnością i mocą atrakcji. Dzieci mogły podziwiać znajdujące się w gospodarstwie zwierzęta, karmić je, płynąć tratwą po stawie, jechać na koniku i osiołku.
Kolejny dzień świętowania  nasze przedszkolaki spędziły aktywnie na placu zabaw, mierząc się w przeróżnych konkurencjach sportowych. Dzieci z zapałem uczestniczyły w proponowanych zawodach, Pani Dyrektor przyznała zwycięzcom prawdziwe medale. „Dzień Sportu” okazał się wspaniałą okazją do nauki współzawodnictwa oraz integracji dzieci z całego przedszkola.

„Tydzień książki” w grupie II

Podczas „Tygodnia książki” w naszej grupie, dzieci odwiedziły  Filię Książnicy Podlaskiej nr 17, która znajduje się w pobliżu naszego przedszkola. Dla wielu z nich była to pierwsza wizyta w bibliotece. Przedszkolaki zwiedziły placówkę, poznały zasady funkcjonowania biblioteki, dowiedziały się jak dbać o książki. Kolejnym ciekawym wydarzeniem była wizyta zaproszonego gościa- mamy naszej Hani. Pani Justyna przeczytała dzieciom wybrane bajki, dzieci z zapartym tchem słuchały opowieści. Po tych wydarzeniach przyszedł czas na działanie. Dzieci zamieniły się w autorów, którzy wymyślili fabułę książki, a następnie w ilustratorów, którzy wykonali obrazki. Jak za dotknięciem magicznej różdżki powstała książka o przygodach pewnego pana policjanta!

„Obchody Dnia Ziemi” w grupie II i IV

Kampania „Dzień Ziemi” odbywa się co roku dnia 22 kwietnia. Grupa II i grupa IV trzy dni później przyłączyły się do tej wspólnej lekcji poszanowania środowiska, dzieci „uzbrojone” w rękawice ochronne i worki przemierzyły znajome uliczki by ocenić czystość okolicy przedszkola. Okazało się niestety, że śmieci jest bardzo dużo. Trzeba je posprzątać! Przedszkolaki z przejęciem i zaangażowaniem starały się jak najdokładniej wykonać swoje zadanie. Wpisaliśmy się także w światowej sławy akcję internetową #trashtag #trashchallenge, dlatego zrobiliśmy zdjęcia miejsc przed i po naszym sprzątaniu. Mamy nadzieję, że w ten sposób zdobyte doświadczenia zaowocują w przyszłości dobrymi ekologicznymi nawykami.

” Nauka programowania z robotem Photon” w grupie V

„Kosmiczny projekt” w grupie II

W ramach realizacji tematu tygodnia „Nie jesteśmy sami w kosmosie” dzieci z grupy II zaprojektowały i wykonały rakietę kosmiczną. Pomysłowość i fantazja małych przedszkolaków były ogromne. Wspólnej pracy towarzyszyły lekcje na temat nieba, planet i kosmosu. Ważnym elementem projektu była współpraca wszystkich dzieci. Udało im się znakomicie. Rakieta jest gotowa do startu! 😉

Walentynki w grupie IV

W tym sympatycznym  dniu – 13. 02. 2018 r  wszystkie dzieci z grupy IV były uśmiechnięte, miłe dla kolegów i koleżanek oraz  robiły sobie, i swoim bliskim „serduszkowe niespodzianki”. Zwracały szczególną uwagę na czarodziejskie słowa: proszę dziękuję, przepraszam, wesoło tańczyły, śpiewały i rysowały. Także uczyły się o tym, że serce jest najważniejszą częścią naszego ciała i jak należy o nie dbać.

Bal karnawałowy w przedszkolu

Jak co roku w karnawale, w naszym przedszkolu odbył się długo oczekiwany przez dzieci „Bal Przebierańców” . Pomysłowość dzieci nie miała granic. Na balu obok księżniczek, wróżek, rycerzy, muszkieterów, piratów czy żołnierzy pojawiły się postaci z ulubionych bajek i filmów animowanych. Po wielkiej prezentacji strojów rozpoczęły się tańce przy rytmach wesołej muzyki, konkursy i wspólne zabawy. Dzieci obejrzały również przedstawienie w wykonaniu teatru „CoNieCO”. Na koniec do dzieci przyszedł Mikołaj.

Dzień Babci i Dziadka w grupie III

Dnia 16. 01. 2019 r. odbyła się uroczystość w grupie  III-  ,,Kochamy Babcię, Dziadka” z okazji ich święta.  Wnuczki  przedstawiły  babciom i dziadkom program  artystyczny,  następnie złożyły życzenia i wręczyły  przygotowane  przez  siebie  upominki: serca i  kwiaty.  Dzieci wspólnie z babcią i dziadkiem uczestniczyły w zabawach tanecznych  oraz konkursach, w których można było zdobyć ciekawe  nagrody. Podczas trwania uroczystości panowała radość i wzruszenie. Całą uroczystość osłodziły: pyszne ciasto, ciasteczka i słodycze.

Zimowe zabawy w przedszkolu

Tuz przed Świętami Bożego Narodzenia 21.12.2018r  nadszedł długo oczekiwany przez dzieci dzień – wreszcie spadł pierwszy śnieg. Na świecie zrobiło się magicznie biało a śniegu było tak dużo, że dzieciaki z naszego przedszkola postanowiły ulepić bałwana. Tak chętnie lepiły, że nasz śnieżny kolega miał aż cztery ogromne kule i razem z szyją był większy od dzieci. Wszyscy bawiliśmy się świetnie.

Jasełka w grupie IV

12.12.2018r dzieci z gr IV zaprosiły swoich bliskich  do przedszkola na spotkanie jasełkowe. Długo przygotowywały się do tego występu. Uczyły się swoich ról, ćwiczyły dykcję, śpiewanie pastorałek i kolęd, przymierzały stroje – aż wreszcie byliśmy gotowi. Przyszli zaproszeni goście, zgasły światła i wszyscy poczuli atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Dzieci wczuły się  w świąteczny nastrój pięknie mówiły i śpiewały a wzruszeni rodzice  z radością i dumą patrzyli na swoje pociechy.

Jasełka w grupie III

Uroczystość dla rodziców dzieci z grupy III p. t. ,,Aniołki Świętego Mikołaja” odbyła się 19.12. 2018 r.  Przygotowane  dzieciom  stroje, scenografia oraz występ dzieci nawiązujące treścią do Świąt Bożego Narodzenia,  stworzyły  niepowtarzalny, ciepły,  świąteczny nastrój.  Ponadto przedszkolaki razem z rodzicami wykonały pracę plastyczną ,,Dzwonki na  choinkę”. Uroczyste spotkanie zakończyło się złożeniem życzeń świątecznych.

Jasełka w grupie II

Tuż przed Bożym Narodzeniem – 20 grudnia 2018 r. –  do grupy drugiej zawitali mili goście, by zobaczyć świąteczne przedstawienie „Do stajenki”. W rolach głównych – same Aniołki! Dzieci doskonale poradziły sobie z tremą i występowały jak prawdziwi zawodowcy – pięknie recytowały, śpiewały, grały na instrumentach i tańczyły, za co otrzymały od zgromadzonej publiczności zasłużone, gromkie brawa. A gdy wręczyły rodzicom własnoręcznie przygotowane podarunki, uściskom i radości nie było końca 🙂 

Jasełka w grupie I

13. 12. 2018 r.  w gr. I odbyło się „Świąteczne spotkanie”, na które zaprosiliśmy najbliższych członków rodzin naszych przedszkolaków. Dla maluszków było to ogromne przeżycie, ale trzymały się dzielnie. Występy dzieci wprawiły wszystkich w wyjątkowy, świąteczny nastój.  Po występach i wspólnej zabawie, rodzice wraz z dziećmi wzięli udział w warsztatach, podczas których wykonali pracę plastyczną „Aniołek”

Teatrzyk CoNieCo w przedszkolu

W grudniu odbyło się kolejne spotkanie z aktorami teatru CoNieCo. tym razem przenieśliśmy się w świat baśni H. Ch. Andersena. Dzieci obejrzały sztukę „Nie tylko o Brzydkim Kaczątku”.

Mikołajki w grupie V

Mikołajki to ważne wydarzenie dla wszystkich dzieci, to dzień pełen wrażeń, zabaw, gier, konkursów i niespodzianek. W tym dniu” gościł” kolor czerwony. W oczekiwaniu na św. Mikołaja śpiewaliśmy piosenki, tańczyliśmy mikołajowe tańce. Największą niespodzianką były pozostawione wszystkim dzieciom wspaniałe prezenty.  Radości nie było  końca. Wszystkim bardzo podobały się niespodzianki.

Mikołajki w grupie IV

W  Mikołajki –  06. 12. 2018r  wszystkie dzieci z grupy IV zamieniły się w pomocników Świętego Mikołaja, założyły czerwone czapki, były bardzo grzeczne  i zadowolone. Rozmawiały o wymarzonych, prezentach i nadchodzących świętach, śpiewały pastorałki i piosenki o Mikołaju – tak pięknie  aby je usłyszał. Niektórzy mówili nawet, że widzieli coś za oknem  podczas wycinania i sklejania postaci Mikołaja – jakby zaprzęg z reniferami przemknął w powietrzu. To chyba właśnie  wtedy do przedszkolnej szatni wpadły małe prezenty dla każdego dziecka. To był magiczny dzień.

Mikołajki w grupie III

W dniu 6. XII. 2019r., dzieci z grupy III – „Krasnale Tropiciele” świętowały Mikołajki. Wszystkie dzieci ubrały się na czerwono, na głowach miały mikołajowe czapki i z niecierpliwością czekały na odwiedziny świętego Mikołaja, który w dniu swoich imienin odwiedzał dzieci w przedszkolach. Dzieci napisały listy do Mikołaja, w których zamieściły rysunki wymarzonych prezentów pod choinkę oraz przygotowały mu laurki. Niestety Mikołaj tak się spieszył, że nie mógł zostać w naszej grupie, ale obdarował dzieci drobnymi upominkami i zaprosił do tańca oraz zabaw sprawnościowych. Do zobaczenia za rok Mikołaju.

Z wizytą w sklepie „Delikatesy Centrum” dzieci z grupy V

Dzień Pluszowego Misia w grupie III

„Dzień Pluszowego Misia” obchodzony jest na całym świecie w dniu 25 listopada, a ponieważ w tym roku wypadł on w niedzielę, dlatego dzieci z grupy III – „Krasnale Tropiciele” bawiły się w przedszkolu ze swoimi pluszowymi przyjaciółmi dwa dni wcześniej. Każde dziecko wraz ze swoim misiem uczestniczyło w konkursach sprawnościowych, zabawach tanecznych oraz quizach wiedzy o misiach i niedźwiedziach. Na koniec zabaw był słodki poczęstunek, podczas którego dzieci zjadły smaczne wafelki z miodem. Mniam, mniam.

Jesienny cykl spotkań w bibliotece dzieci z grupy V

Jesienią rozpoczęliśmy współpracę z pracownikami Książnicy Podlaskiej. Dzieci brały udział w cyklicznych spotkaniach organizowanych w bibliotece. Przedszkolaki poznały bajkę „Kubuś Puchatek”  w formie japońskiego teatrzyku- kamishibai. Podczas kolejnych zajęć dzieci własnoręcznie stworzyły  książkę o sobie i o swojej rodzinie p.t. ” Moja księga rodzinna”. Na kolejnych zajęciach- „Mój  niewidomy kolega” dzieci dowiedziały się jak funkcjonuje osoba niewidoma, w jaki sposób uczą się pisać i czytać dzieci niewidome oraz jak pomóc osobie niewidomej na ulicy. A zimą kolejne niesamowite spotkania w bibliotece. 

Mali badacze prehistorii w grupie II

W listopadzie realizowaliśmy tematykę o prehistorii i dinozaurach. Na zakończenie tematu dzieci z grupy drugiej wzięły udział w eksperymencie. Dowiedziały się czym jest wulkan i jak wybucha, a następnie dowiedziały się jak można w prosty sposób przeprowadzić taką erupcję z pomocą kogoś dorosłego. Bardzo im się spodobała zabawa w małych naukowców.

Obchody 100- lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości w przedszkolu

W listopadzie świętowaliśmy w naszym przedszkolu uroczyste obchody 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Pod hasłem „Dla Niepodległej” starszaki przedstawiły program artystyczny złożony z inscenizacji i pieśni patriotycznych. Każda grupa zaprezentowała również krótki występ. Z okazji Święta Niepodległości dzieci z całego przedszkola przygotowały rodzicom biało- czerwone kotyliony. Zwieńczeniem całej uroczystości było wspólne odśpiewanie hymnu Polski przez wszystkie dzieci i pracowników przedszkola.

Owocowy Master Chef w grupie V

Każdy przedszkolak już wie, jak ważne jest spożywanie owoców – nie tylko dlatego, że są smaczne, ale przede wszystkim – zawierają mnóstwo witamin, które chronią i wzmacniają nasz organizm. Dlatego też  postanowiliśmy zrobić pyszną i zdrową sałatkę owocową. Były przygotowania: umyliśmy owoce, przybory kuchenne, a także nasze ręce. Kiedy wszystko już było gotowe, przystąpiliśmy do krojenia owoców, mieszania i … degustacji. Ach, co to była za uczta!

Teatrzyk CoNieCo w przedszkolu

W październiku w naszym przedszkolu gościliśmy aktorów teatru „CoNieCo ze sztuką „Kolorowe wiersze” inspirowaną twórczością petów dziecięcych. widzowie żywo reagowali podczas przedstawienia. Dzieci nagrodziły aktorów gorącymi owacjami.

Dzień Przedszkolaka w grupie V

We wrześniu, podobnie jak w latach ubiegłych odbyły się huczne obchody Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka. Z tej okazji starszaki ze wszystkich przedszkoli na naszym osiedlu spotkały się na pobliskim placu zabaw i zaprezentowały krótkie inscenizacje . Wspólnie odśpiewaliśmy hymn przedszkolaka. Były ciekawe zabawy, tańce, gry.

2017/2018


O „tajemnicach zwykłych rzeczy” w Krainie Smyka Podróżnika 

Dzieci z Krainy Smyka Podróżnika realizowały w lutym bardzo ciekawy temat- „Tajemnice zwykłych rzeczy”. Dzięki zorganizowanym wystawom przy pomocy nauczycieli i rodziców dzieci  poznawały m.in. historię łyżki i chusteczki do nosa, tajniki wypieku chleba oraz miały możliwość wypieku i degustacji własnoręcznie zrobionych podpłomyków.

Dzień Babci i Dziadka w grupie V

22 I 2018 r zaprosiliśmy Babcie i Dziadków na uroczystość z okazji ich Święta. Pokazaliśmy przedstawienie w „Betlejemskiej stajence”. Zaśpiewaliśmy naszym gościom piosenki, wyrecytowaliśmy wierszyki. Wręczyliśmy własnoręcznie przygotowane upominki. Było bardzo miło i radośnie- jak zawsze z Kochaną Babcią i Kochanym Dziadkiem.

Dzień Babci i Dziadka w grupie III

W dniu 22 stycznia w grupie V – „Krasnale Tropiciele” odbyła się uroczystość z okazji „Dnia Babci                i Dziadka”. Dzieci przedstawiły swoim ukochanym babciom i dziadkom program artystyczny składający się z dwóch części: Jasełek oraz tańców, piosenek i wierszy o babci i dziadku. Podczas uroczystości panowała radość i wzruszenie. Zaproszeni goście otrzymali od wnucząt upominki. Słodki poczęstunek umilił spotkanie, a konkursy, w których uczestniczyli goście wiele zabawy i śmiechu. Życzymy Babci i Dziadkowi 100 lat.

Bal karnawałowy w PS 71

Tego dnia już od rana pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, królewny, motylki, rycerzy, piratów, policjantów, Spider-Mana, Batmana, Elzę z Krainy Lodu …nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Dzieci pozowały do zdjęć, brały udział w zabawach karnawałowych w oczekiwaniu na niezwykłego gościa- św. Mikołaja.

Jasełka ,,Wesoła nowina” w  grupie V

W dniu 20. 12.2017r. w grupie V –   ,,Krasnali Tropicieli”  odbyła się  uroczystość  Jasełek pt. ,,Wesoła nowina”. Na występy dzieci zaprosiliśmy gości: Panią Dyrektor Elżbietę Rabczyńską, księdza Proboszcza z parafii Św. Kazimierza oraz rodziców  dzieci.  Zaangażowani rodzice przygotowali swoim pociechom  stroje. Mali artyści zaprezentowali gościom przedstawienie  nawiązujące treścią do Świąt Bożego Narodzenia. Inscenizacja  przedstawiona przez dzieci stworzyła niepowtarzalny, ciepły,  świąteczny nastrój.  Po występach, wszyscy złożyli sobie życzenia świąteczne. 

Wizyta w Białostockim Teatrze Lalek grupy II

7 grudnia gościliśmy w Białostockim Teatrze Lalek na „pluszowo-poduszkowym” spektaklu „Misiaczek”.
Polecamy każdemu, dużemu i małemu!

Wizyta w Białostockim Teatrze Lalek grupy V

 W  dniu 7. 12. 2017   dzieci z gr. V – ,,Krasnale Tropiciele” wyjechały  autokarem do Białostockiego Teatru  Lalek  na spektakl pt.  ,,Bajka o rybaku i rybce”. Ciekawa kolorowa scenografia, zaskakujące drewniane lalki,  zmiana kolorów  świateł wzbudziły zainteresowanie u dzieci.  ,,Bajka o  rybaku i rybce”,  to bajka z morałem i  praktyczną mądrością życiową. Bajka o tym do czego prowadzi zbytnia chciwość.

Warsztaty w Białostockim muzeum kultury Ludowej grupy V

W dniu 11. 12. 2017r. dzieci z gr. V – ,,Krasnale Tropiciele”,  uczestniczyły w warsztatach edukacyjnych w Białostockim Muzeum Kultury Ludowej. Dzieci poznały dawne tradycje i zwyczaje bożonarodzeniowe podlaskiej wsi.  Własnoręcznie malowały drewniane ozdoby choinkowe, wykonały karty  pocztowe  metodą  drzeworytu. Starszaki w czasie pobytu w muzeum miały okazję zobaczyć jak niegdyś wypiekano opłatek. Spotkały się również z biskupem Mikołajem. Przedszkolaki dowiedziały się kto dawniej przynosił gwiazdkowe prezenty oraz otrzymały słodką niespodziankę. Dzieci również zwiedziły ekspozycję świątecznego wystroju XIX- wiecznej chałupy oraz uczestniczyły we wspólnym ognisku.

,,Wesoła choinka” grupy V w sklepie Delikatesy Centrum

W ramach  współpracy ze  środowiskiem  lokalnym starszaki z Przedszkola Samorządowego Nr 71  przygotowały ozdoby choinkowe,  na prośbę pracownika ze sklepu Delikatesy Centrum.  W dniu 13. 12. 2017 r. przedszkolaki z gr. V – ,,Krasnale Tropiciele” udekorowały choinkę w sklepie Delikatesy Centrum przy akompaniamencie i śpiewie kolęd.  ,,Wesoła choinka” była  ozdobą  Delikatesów i wzbudziła  zainteresowanie wśród  klientów sklepu.

Mikołajki  i wizyta w BTL  grupy I 

Mikołajkowy dzień był dniem pełnym wrażeń. Dzieci wspólnie ubrały choinkę, wykonały  “Christmas cracker” (świąteczny cukierek – niespodzianka), śpiewały piosenki dla Mikołaja. Następnego dnia wybraliśmy się na pierwszą wspólną wycieczkę. Gościliśmy w Teatrze Lalek na przedstawieniu “Misiaczek”. Dzieci były zachwycone wspólną wyprawą i interesującym przedstawieniem. Na pewno tam wrócimy!

Mikołajki w grupie II

Jak co roku 6 grudnia wszystkie dzieci z niecierpliwością oczekiwały na przybycie Świętego Mikołaja. Od rana w radosnym nastroju wyglądały przez okna, czy aby już gdzieś nie widać upragnionego gościa. Oczekiwanie na Mikołaja umiliły piosenkami, wierszykami i tańcami. Zrobiliśmy sobie wspólne zdjęcie dzieci otrzymały prezenty.  Radości nie było  końca. Wszystkim bardzo podobały się niespodzianki.

Mikołajki w gr V

W dniu 6 grudnia obchodziliśmy w grupie V – „Krasnale Tropiciele” – Mikołajki. Jak co roku dominował kolor czerwony. Mikołaj z naszej grupy, który w tym dniu obchodził imieniny, poczęstował wszystkich żelkowymi „zielonymi gąsienicami”. Wiersze, piosenki o Mikołaju, wspólne zabawy taneczne, gry i konkursy umiliły ten dzień. Mikołaj nie zapomniał również o prezentach dla przedszkolaków – wszystkie dzieci otrzymały drobny upominek.

 Pasowanie na przedszkolaka w grupie I

15 listopada dzieci z grupy I oficjalnie dołączyły do grona przedszkolaków. Dzieci opowiedziały zaproszonym gościom, co w przedszkolu słychać, zaśpiewały poznane piosenki, wyrecytowały wiersze. Na koniec złożyły przyrzeczenie i dostały pamiątkowe medale.

“Dzień Pluszowego Misia” w grupie I

Tego dnia dzieci przyniosły do przedszkola swoje ulubione pluszowe przytulanki. Dzieciom i misiom bardzo podobały się wspólne zabawy.

„Dzień Pluszowego Misia” w grupie II

Duże, małe, kolorowe, puchate i mięciutkie. 23 listopada pluszowe misie „opanowały” nasze przedszkole. Przybyły ze swoimi małymi właścicielami, aby bawić się i świętować. Ten dzień w przedszkolu pełen był uśmiechu oraz wspólnej zabawy, jednak najwięcej radości sprawił dzieciom sam fakt zaprezentowania swojego misia kolegom i możliwość zabawy z pluszakiem.

„Dzień Pluszowego Misia” w grupie IV

Dzień pluszowego misia  to w naszym przedszkolu wielkie święto.  Wszystkie przedszkolaki przyniosły do przedszkola swoje ulubione przytulanki. W grupie IV już od rana rozpoczęły się zabawy z misiami, każdy chciał przedstawić swojego przyjaciela, bawić się i tańczyć z innymi.  Dzieci  wraz z misiami zwiedzały przedszkole,  były nawet na zajęciach rytmicznych  i  wspólnie z zabawkami śpiewały i tańczyły. Kiedy misie się już zmęczyły dzieci w „ fabryce misia” wykonały z polaru projekt swojego wymarzonego niedźwiadka. A wszystkie prace znalazły się na wystawie.

„Dzień Pluszowego Misia” w grupie V

W dniu 24 listopada dzieci z grupy V – „Krasnale Tropiciele” obchodziły Dzień Pluszowego Misia.  W tym dniu wszystkie dzieci przyniosły do przedszkola swojego ulubionego pluszowego przyjaciela. Przez cały dzień towarzyszyły one dzieciom podczas zajęć, tańców, zabaw sprawnościowych oraz quizu wiedzy o misiach z bajek i niedźwiedziach żyjących na świecie. Dzieci wykonały również „misiowe” prace plastyczne.

Dzień Przedszkolaka w Ps 71

W dniu 17.09 2017  dzieci z PS 71 spotkała się  z dziećmi  z wszystkich przedszkoli na naszym osiedlu z okazji Dnia Przedszkolaka. Na początku przywitaliśmy się okrzykami i zaśpiewaliśmy hymn przedszkolaka, potem były tańce integracyjne, konkursy, wspólne zabawy i  piosenki. Bawiliśmy się świetnie mimo pochmurnej pogody. A słychać nas było na całym osiedlu.

Dzień przedszkolaka gr V i spotkanie z panem Prezydentem miasta Białegostoku

W dniu 18 września dzieci z grupy V – „Krasnale Tropiciele” – wzięły udział w obchodach Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka zorganizowanych na Stadionie Miejskim. Spotkały się tam dzieci z wielu białostockich przedszkoli. Obchody odbyły się pod hasłem: „Przedszkolaki lubią bajki”. Podczas spotkania Pan Prezydent Białegostoku – Tadeusz Truskolaski, przeczytał dzieciom bajkę oraz odpowiadał na zadawane mu pytania. Przedszkolaki z całego miasta wspólnie odśpiewały „Hymn Przedszkolaka”, wzięły udział w konkursach sprawnościowych i tanecznych, wykonały wspólne zdjęcie z Panem Prezydentem oraz wszystkimi uczestnikami spotkania. Ponadto dzieci mogły zwiedzić Stadion Miejski i trybuny. To było niesamowite przeżycie :).

2016/2017


„Żegnaj Zimo – witaj Wiosno” uroczystość powitania Pierwszego Dania Wiosny w naszym przedszkolu

Dnia 21.03. 2017 r. dzieci z wszystkich grup  powitały z radością Pierwszy Dzień  Wiosny. Krótkim filmem edukacyjnym o oznakach Wiosny  rozpoczęliśmy uroczystość przedszkolną. List od Pani Wiosny zapraszał przedszkolaków do wspólnej zabawy. Zadaniem dzieci było odszukanie zagadek ukrytych w kwiatach i ich rozwiązanie.  Przedszkolaki  miło spędzały czas. Wspólne  piosenki i wiersze o Wiośnie a tańce  uświetniły  przedszkolną uroczystość.


 

Konkurs „Kulinarne czary- mary…” w Krainie Smyka Podróżnika

Zdrowe odżywianie to zadanie godne sześciolatka. Zorganizowaliśmy  w Krainie Smyka Podróżnika wielki konkurs pod hasłem ,,Kulinarne  Czary Mary’’. Zadaniem  dzieci było przygotowanie  zdrowych  i kolorowych  kanapek. Od różnorodności i kolorystyki  warzyw i produktów,  aż zaparło nam dech…Kanapki były wyśmienite.
Krótki reportaż  z naszych kulinarnych poczynań /film i zdjęcia/można obejrzeć na stronie Gazety Współczesnej. –  link- Gazeta Współczesna


Spektakl teatralny „Baśniowe Marzenia” w wykonaniu Krainy Smyka Podróżnika

Grudzień 2016 to w Krainie Smyka bardzo pracowity czas. Przygotowaliśmy piękny  spektakl  teatralny ,,Baśniowe Marzenia’’ wg scenariusza J. Herman. Spektakl prezentowaliśmy aż 3  razy.


Walentynki w grupie IV

W tym sympatycznym dniu – 13.02.2017r   wszystkie dzieci były uśmiechnięte, miłe dla kolegów i koleżanek oraz robiły sobie i swoim bliskim „serduszkowe niespodzianki”. Zwracały szczególną uwagę na czarodziejskie słowa: proszę dziękuję, przepraszam, wesoło tańczyły, śpiewały i rysowały. Także uczyły się o tym, że serce jest najważniejszą częścią naszego ciała i jak należy o nie dbać. Kolejną atrakcją dnia było przedstawienie w wykonaniu aktorów p.t. „Po Polsce podróże małe i duże”, które obejrzały dzieci z całego przedszkola.


Walentynki w grupie II

14 lutego dzieci w grupie II obchodziły Dzień Świętego Walentego. W tym dniu przedszkolaki promieniowały miłością, radością. W ich stroju dominował oczywiście kolor czerwony.
Dzieci brały udział w licznych konkursach, przygotowały piękne, walentynkowe serca a atmosfera przyjaźni towarzyszyła przedszkolakom przez cały dzień.


Dzień Babci i Dziadka w grupie III

Dnia 16.01.2017r. odbyła się uroczystość grupowa ,,Moja Babcia i mój Dziadek” z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka. Dzieci przedstawiły swoim ukochanym babciom i dziadkom program artystyczny, następnie złożyły życzenia i wręczyły przygotowane przez siebie upominki. Wnuczki wspólnie z babcią i dziadkiem uczestniczyły w zabawach tanecznych. Podczas trwania uroczystości panowała radość i wzruszenie. Tak jak co roku na koniec uroczystości nastąpiła degustacja pysznego ciasta.


 

Poznajemy różne zawody w Krainie Smyka Podróżnika

W Krainie Smyka Podróżnika poznawaliśmy różne zawody. Wiemy już kto to jest dendrolog, sejsmolog, synoptyk. Wiemy także jaką ogromną wiedzę trzeba posiadać  aby przygotowywać przedszkolakom posiłki. Pani Basia tak ciekawie opowiadała o zawodzie kucharza…


Wizyta Straży Miejskiej czyli „Autochodzik” w grupie III

Dnia 11.01.2017r. gościliśmy w przedszkolu Straż Miejską z programem zajęć profilaktycznych  ,,Autochodzik,  czyli ,,Jestem bezpieczny na drodze”. Wykorzystany  podczas działań praktycznych  zestaw edukacyjny ,,Autochodzik”  dotyczył  zasad bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym. Zastosowane, ciekawe pomoce edukacyjne:  znaki drogowe, światła, pojazdy, pasy, oraz działania przedszkolaków wpłynęły na podejmowanie  właściwych decyzji na drodze, wzbogaciły wiedzę dzieci, gwarantowały wspaniałą zabawę.


„Cicha noc, święta noc…”  – jasełka w grupie III

16.12. 2016 r. w grupie III – „Krasnali Tropicieli” odbyła się uroczystość Jasełek pt. ,,Cicha noc, Święta noc……”. Rodzice angażując się przygotowali swoim pociechom stroje odpowiadające roli, jaką odgrywało ich dziecko. Mali artyści zaprezentowali gościom przedstawienie nawiązujące treścią do Świąt Bożego Narodzenia. Ponadto przedszkolaki razem z rodzicami wykonały pracę plastyczną ,,Świąteczną choinkę”. Uroczyste spotkanie zakończyło się wspólnym śpiewaniem kolęd.

 


Jasełka i warsztaty bożonarodzeniowe w grupie II

W grupie II ”Podwodny świat” odbyła się przepiękna uroczystość bożonarodzeniowa pod hasłem:”Hej kolęda, kolęda”. Dzieci wcieliły się w role Trzech Króli, Pasterzy, Aniołów, była też szopka oraz Dzieciątko. Rodzice z wielkim zainteresowaniem podziwiali umiejętności aktorskie swoich pociech, nie szczędząc im gorących oklasków.
Rodzice wraz z dziećmi  wzięli również udział w warsztatach plastycznych, podczas których wspólnie wykonali ozdoby świąteczne. Uwieńczeniem spotkania było radosne śpiewanie kolęd oraz przełamanie się opłatkiem.


„Anioły i Mikołaje”- jasełka w grupie I

Coroczną tradycją w naszym przedszkolu jest przygotowywanie przez dzieci Jasełek. Maluszki zaś przygotowały dla najbliższych świąteczna niespodziankę. Już od kilku dni nauczycielki wspólnie z przedszkolakami przygotowywały stroje i dekoracje. Dzieci uczyły się wyznaczonych ról oraz tradycyjnych kolęd. Na spotkanie 19 grudnia 2017r zaproszono najbliższych członków rodzin naszych przedszkolaków. Piękne scenografie i stroje sprawiły, że rodzice, dziadkowie i zaproszeni goście z zainteresowaniem słuchali małych aktorów. Występy przedszkolaków wywołały wzruszenie na twarzach zaproszonych gości. Występy dzieci wprawiły wszystkich w wyjątkowy świąteczny nastrój, o którym przez cały następny rok, będą nam przypominały pamiątkowo wykonane zdjęcia.


Mikołajki w grupie IV

W Mikołajki – 06.12.2016r wszystkie dzieci z grupy III zamieniły się w pomocników Świętego Mikołaja, założyły czerwone czapki, były bardzo grzeczne i zadowolone. Rozmawiały o wymarzonych, prezentach i nadchodzących świętach, śpiewały pastorałki i piosenki o Mikołaju – tak pięknie aby je usłyszał. Niektórzy mówili nawet, że widzieli coś za oknem podczas wycinania i sklejania postaci Mikołaja – jakby zaprzęg z reniferami przemknął w powietrzu. To chyba właśnie wtedy do przedszkolnej szatni wpadły małe prezenty dla każdego dziecka. To był magiczny dzień.

 


Mikołajki w grupie III

6 grudnia 2016 r. obchodziliśmy w grupie Krasnali Tropicieli ,,Mikołajki”. Czerwone stroje dzieci i czapki Mikołajkowe dominowały na uroczystości przedszkolnej. Wiersze, piosenki o Mikołaju, wspólne zabawy taneczne, gry i konkursy sprawnościowe umiliły ten dzień. Wszystkie dzieci w tym dniu dostały drobny upominek, który był miłą niespodzianką Na twarzach przedszkolaków gościł uśmiech. Dzień był pełen radości.

Mikołajki w grupie II

Mikołajki w grupie II- „Podwodnym Świecie” to wspaniałe wydarzenie. W tym dniu dzieci z niecierpliwością czekały na przybycie Mikołaja… Przedszkolaki prezentowały swoje umiejętności taneczne, wokalne, sprawnościowe, otrzymywały także wspaniałe prezenty.


Mikołajki w grupie I

Jak co roku 6 grudnia 2017r wszystkie dzieci z niecierpliwością oczekiwały na przybycie Świętego Mikołaja. Od rana w radosnym nastroju wyglądały przez okna, czy aby już gdzieś nie widać upragnionego gościa. Oczekiwanie na Mikołaja umiliły piosenkami, wierszykami i tańcami. Zrobiliśmy sobie wspólne zdjęcie dzieci otrzymały prezenty.  Radości nie było  końca. Wszystkim bardzo podobały się niespodzianki.


Dzień Pluszowego Misia w grupie IV

25.11.2016r do naszego przedszkola wszystkie dzieci przyszły ze swoimi ukochanymi misiami i pluszakami. W grupie IV pojawiły się misiaki wszelkich kolorów i wielkości – wszystkie kochane. Dzieci opowiadały o swoich ulubieńcach, porównywały ich wzrost i wygląd, mówiły jak są dla nich ważne i co lubią razem robić. Były też wspólne śpiewy i tańce podczas zajęć rytmicznych, a także odwiedziny we wszystkich grupach, aby pokazać misiom całe nasze przedszkole.


 

Dzień Pluszowego Misia w grupie III

Dnia 25 listopada obchodzą urodziny Misie z pluszowej rodziny. To dzień niezwykły, który jest wspaniałą okazją do przypomnienia  dzieciom o tym, że dobrze mieć swojego misia, ( pluszaka ), który jest lekarstwem na wszystkie smutki. Dzień Pluszowego Misia dzieci  z grupy III  ,,Krasnale Tropiciele” świętowały, biorąc udział w quizie wiedzy o misiach z bajek i niedźwiedziach  żyjących na świecie. Zabawy taneczne z pluszakiem, gry i konkursy sprawnościowe uświetniły uroczystość grupową.


Dzień Pluszowego Misia w grupie II

Dzień Pluszowego Misia świętowaliśmy 25 listopada. W tym dniu  dzieci z grupy II przychodziły do przedszkola ze swoimi ulubionymi pluszakami- misimi.
   Przedszkolaki bawiły się ze swoimi ulubieńcami przy muzyce, tańczyły w rytm piosenek:”Pokochaj pluszowego misia”, „Jadą, jadą misie”, rozwiązywały zagadki oraz brały udział w zmaganiach sprawnościowych. Misie towarzyszyły przedszkolakom przez cały dzień.
Wszyscy bawili się znakomicie!


Dzień Pluszowego Misia w grupie I

Duże, małe, kolorowe, puchate i mięciutkie. 25 listopada 2017r pluszowe misie opanowały nasze przedszkole. Przybyły ze swoimi małymi właścicielami, aby bawić się i świętować. Ten dzień w przedszkolu pełen był uśmiechu oraz wspólnej zabawy, jednak najwięcej radości sprawił dzieciom sam fakt zaprezentowania swojego misia kolegom i możliwość zabawy z pluszakiem.


 

Niezwykli goście w Krainie Smyka Podróżnika

W  Krainie Smyka Podróżnika  odwiedzili nas niesamowici goście-Policjant i Jego wspaniały pies rasy beagle.  Pan Policjant opowiadał nam na czym polega rola psów pracujących  w policji. Pies naprawdę jest wspaniałym przyjacielem człowieka.


Warzywna sałatka dzieci z grupy IV

Jesienią przedszkolaki uczą się o owocach i warzywach, o tym jakie są zdrowe i potrzebne do prawidłowego rozwoju. 13.10.2016r dzieci grupy III rozpoznawały warzywa węchem, dotykiem ale też smakiem – postawiły też zrobić samodzielnie sałatkę warzywną . Najpierw wszyscy umyli ręce, założyli fartuszki i zabrali się do krojenia, mieszania i przyprawiania. A potem była degustacja – sałatka smakowała wspaniale, tym bardziej, że zrobiły ją same przedszkolaki. Od tego dnia wszyscy chętniej jedzą surówki i sałatki.


Pasowanie na Przedszkolaka w grupie I

Pasowanie na Przedszkolaka to pierwsza wyjątkowa uroczystość w życiu dzieci, które we wrześniu tego roku po raz pierwszy rozpoczęły swoją przygodę z przedszkolem. Dla najmłodszych było to ogromne przeżycie, ale trzymały się bardzo dzielnie. Z uśmiechami na twarzach recytowały wierszyki i śpiewały piosenki otrzymując od rodziców gromkie brawa. Po części artystycznej wszystkie maluchy zostały pasowane na przedszkolaka przez panią Dyrektor za pomocą czarodziejskiego ołówka. Na zakończenie dzieci otrzymały pamiątkowe medale, dyplomy i upominki. Na pewno 16 listopada 2017r był to niezapomniany dzień, pełen ogromnych emocji i miłych wrażeń zarówno dla dzieci, rodziców jak i nauczycielek.


 

Witaminowe obrazki w Krainie Smyka Podróżnika

Jesień to  wspaniały czas na ,,naładowanie baterii’’ witaminami. W Krainie Smyka Podróżnika  wprowadziliśmy zasadę:  mówimy ,, NIE’’ słodyczom!  Nasze  witaminowe obrazki były najsmaczniejsze na świecie!


„Święto pieczonego ziemniaka” w Krainie Smyka Podróżnika

W Krainie Smyka Podróżnika, nigdy nie jest nudno. W sobotni wrześniowy ranek, wspólnie z rodzicami w ośrodku agroturystycznym ,,Kraina Krasnoludków’’ w Młynie Myśliwiec , urządziliśmy Święto Pieczonego Ziemniaka. Były wspaniałe konkursy, tropienie magicznego ogrodu krasnoludków, zaczarowane grzybobranie i przejażdżka furą po Puszy Knyszyńskiej. Przy ognisku i pieczonych ziemniakach i serwowanych przez Panią Basię plackach  czas minął zbyt  szybko…


Ogólnopolski Dzień przedszkolaka w Białymstoku z udziałem Krainy Smyka Podróżnika

Dzień Przedszkolaka w Krainie Smyka Podróżnika był obchodzony bardzo hucznie. Dzieci wzięły udział w osiedlowym festynie a reprezentanci Krainy Smyka Podróżnika  zostali zaproszeni na festyn na STADIONIE MIEJSKIM. Były konkursy, wywiad z Panem Prezydentem  Białegostoku, wspólne śpiewanie Hymnu Przedszkolaka, zabawa z Teatrem CO NIECO i wspólne zdjęcie z Panem Prezydentem  i wszystkimi uczestnikami festynu  na trybunach stadionu. Były to niezapomniane chwile!


 

„Wędrująca Farma” w naszym przedszkolu

We wrześniu realizowaliśmy we wszystkich grupach  temat ,,Zwierzęta wokół nas”. ,,Wędrująca farma” to projekt jaki realizowaliśmy wspólnie z Panią Barbarą  z Młyna Myśliwiec. Tym razem to zwierzęta odwiedziły nas w przedszkolu. Poznawaliśmy  zwierzęta i ptaki hodowlane, poszerzyliśmy swoją wiedzę o nazwy dotyczące ich budowy, trybu życia, sposobu żywienia. Wiemy, że hodowla  zwierząt  to wielka odpowiedzialność  spoczywająca na  ludziach.