Edukacja zdalna w grupie III „WESOŁE PRZEDSZKOLAKI”

Dzieci z chęcią wykonywały w domu przygotowywane przez nauczycielki propozycje zabaw, zajęć i zadań. Dzięki zaangażowaniu rodziców, wysyłanym zdjęciom, możemy pochwalić się działaniami dzieci, ich różnorodnodnością.

Obchody ,,Światowego Dnia Czekolady” w przedszkolu

12 kwietnia obchodziliśmy najsłodszy dzień w naszym przedszkolu – Światowy Dzień Czekolady. W tym dniu wszystko kręciło się wokół tego smakołyku. Przedszkolaki uczestniczyły w zabawach, zajęciach, grach i czekoladowych tańcach. Dowiedziały się jak powstaje czekolada i jakie są jej rodzaje. Zwróciliśmy uwagę na to, że czekolada ma wiele wartości zdrowotnych, natomiast jedzona w dużych ilościach może zaszkodzić. Dzieci wykonały pracę plastyczną, projektując własną czekoladę. Na koniec zajęć do degustacji czekolady raczej nikogo nie trzeba było namawiać. To był bardzo radosny i słodki dzień!

Grupa V pracuje w domu 🙂

Przedszkolaki z grupy V nie nudziły się w domu i pilnie wykonywały proponowane przez nas zadania i zabawy. W minionych tygodniach przy ogromnym wsparciu rodziców dzieci omawiały tematy związaną z Wielkanocą i wiosną na wsi. Dzięki zdjęciom nadsyłanym przez rodziców możemy podziwiać prace naszych przedszkolaków. Dziękujemy Państwu za poświęcony czas i chęci :).

Powroty ptaków” – zajęcia w grupie V

Wiosna kojarzy się z kwitnieniem roślin, ale również z powrotami ptaków do Polski. Nasze bystre przedszkolaki z gr V zaobserwowały pierwsze powroty żurawi, kaczek, a nawet bocianów ?. W dniach 22-26 rozmawialiśmy na temat ptaków, ich rozwoju, budowy i zwyczajach. Dzieci utrwaliły nazwy znanych ptaków, poznały również nowe gatunki. Przedszkolaki poszerzyły informacje na temat różnych miejsc i sposobów budowania gniazd. W trakcie zajęć utrwalały umiejętność posługiwania się liczebnikami porządkowymi oraz pojęcia: nad, obok, na, z prawej, z lewej strony, pomiędzy. Wiele emocji i zaciekawienia towarzyszyło przy eksperymentach z jajkiem. Dzieci sprawdzały jego budowę, wygląd przed ugotowaniem oraz po ugotowaniu. Przedszkolaki badały również jaki wpływ na skorupkę ma kawa, herbata, cola oraz ocet. Krasnale zorganizowały również wyścigi z piłeczką pingpongową, która imitowała nam jajko. Miniony tydzień przyniósł nam dużo radości i nowych doświadczeń.

„Światowy Dzień Wody” w gr. II

22 marca dzieci z grupy II obchodziły ,,Światowy Dzień Wody’’. Z tej okazji w grupie zostały przeprowadzone zabawy i zajęcia edukacyjne, poruszające zagadnienia dotyczące wody. Miały one na celu uświadomić dzieciom, do czego potrzebna jest woda i dla kogo. Przedszkolaki zostały zamienione w piękne i czystce kropelki wody. Brały udział w zabawie badawczej z wodą, w której sprawdzili, co się stanie, gdy przez swoją nieuwagę niedokładnie zakręcą kran bądź zapomną go zakręcić. Wiele radości sprawiły dzieciom zabawy niebieskimi balonami, w których dzieci stykały je ze sobą zgodnie z ilością kropelek wskazanych na ilustracji. Było dużo liczenia, przeliczania. Dużą frajdę sprawiło przebijanie balonów i odszukiwanie ukrytych w nich puzzli, które dzieci z zapałem układały w całość, dowiadując się tym samym do czego potrzebna jest woda. Na koniec zajęć, chętne dzieci z sylwet niebieskich, papierowych kropelek, ułożyły ,,Kropelkowego ludka’’, który będzie przypominał wszystkim dzieciom o oszczędzaniu wody w naszej sali :). Przedszkolaki już wiedzą, że woda jest niezbędnym źródłem życia i należy o nią dbać!

„Dzień kolorowej skarpetki”

21 marca obchodzimy Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Celem tego dnia jest podniesienie świadomości na temat życia i potrzeb osób z Zespołem Downa.

Data obchodĂłw jest symboliczna – przypada na 21. dzień trzeciego miesiąca w roku, nawiązując do trzeciego chromosomu w 21. parze chromosomĂłw, powodującego występowanie tej wady genetycznej. Symbolem tego dnia stały się kolorowe skarpetki nie do pary – tak jak chromosom bez pary.

My ten dzień w naszym przedszkolu obchodziliśmy we wtorek 23 marca. Postanowiliśmy symbolicznie wesprzeć osoby z zespołem Downa. W całym przedszkolu dzieci miały na nogach dwie różne skarpetki, niepasujące do pary. Rozmawialiśmy na temat odmienności, tolerancji i akceptacji. Cieszymy się, że nasze dzieci cechuje otwartość i tolerancja. Dziękujemy rodzicom za pomoc w przygotowaniu akcji.

„Zimę Ĺźegnamy – Wiosnę witamy” – uroczystość w grupie V „Krasnale Tropiciele”

Przyszła do nas wiosna
– słoneczna, radosna.
Budzi kwiaty, budzi drzewa,
ze skowronkiem śpiewa.…

Wszystkie przedszkolaki z naszego przedszkola z utęsknieniem czekały na przyjście wiosny i przygotowywały się do tego cały tydzień. Dzieci z grupy „Krasnale Tropiciele” załoĹźyły w sali przedszkolnej zielony ogrĂłdek z nowalijkami i kwiatami, wykonały przepiękne prace plastyczne, nauczyły się piosenek o wiośnie oraz przystroiły salę wiosennymi dekoracjami. W dniu 19 marca dzieci uroczyście poĹźegnały zimę i przywitały wiosnę w towarzystwie kukły Marzanny – Zimowej Panny oraz Pani Wiosny. W salach przedszkolnych oraz w ubraniach dzieci pojawiło się mnĂłstwo kolorĂłw, ale i tak dominował zielony – ulubiony przez wszystkich wiosenny kolor. Dzieci bawiły się przy rytmach skocznych piosenek o wiośnie, tańczyły, recytowały wiersze oraz rozwiązywały zagadki. Wszyscy powitali wiosnę z nadzieją, Ĺźe zagości u nas juĹź na dobre :).

„Wesołe przedszkolaki” witają Wiosnę – grupa III

Dzieci z grupy III z radością witały I Dzień Wiosny. List od Pani Wiosny zapraszał dzieci do wspólnej zabawy. Wiosenna dekoracja sali, wiersze, piosenki, pląsy z Panią Wiosną uatrakcyjniły dzień 19 marca 2021 roku. Przedszkolaki miło spędziły czas.

„Marcowa pogoda” – zajęcia w grupie V

W drugim tygodniu marca dzieci z gr. V wyjaśniały znaczenie powiedzenia „W marcu jak w garncu”. Przedszkolaki przyrządziły marcową zupę, składającą się z różnych warunków atmosferycznych. W tajemnicy zdradzimy, że zupa była dobrze przyprawiona, zawierała bowiem dużą ilość burz i słońca oraz szczyptę deszczu 😊. Przedszkolaki wykazały się również wiedzą na temat konieczności dostosowywania ubioru do warunków atmosferycznych. Dbając o naszą odporność założyliśmy w naszej sali zielony ogródek, w którym można zobaczyć: rzeżuchę (wysianą na wacie oraz w ziemi), szczypiorek (cebulki zasadzone w ziemi oraz zanurzone w słoiku z wodą). Przeprowadziliśmy również doświadczenie z rzeżuchą pozbawioną dostępu do słońca. Na zakończenie tygodnia przedszkolaki chcąc przywołać wiosnę, wykonały piękne prace bazi w wazonie.

„Las i jego mieszkańcy” – zajęcia w grupie V

Dzieci z grupy 6-latków „Krasnale Tropiciele” w pierwszym tygodniu marca omawiały tematykę tygodniową „Zwierzęta naszych lasów i pól”. Podczas zajęć dzieci zapoznały się z wyglądem, nazwami oraz trybem życia wybranych zwierząt i ptaków mieszkających w lesie i na polu. Dzieci wzbogaciły również wiedzę na temat życia pszczół i ich znaczenia dla środowiska i człowieka. Na podsumowanie zebranych wiadomości dzieci wykonały pracę plastyczną „Las i jego mieszkańcy”. Pomysłowość oraz wyobraźnia dzieci sprawiły, że prace były bardzo ciekawe, a ich wykonanie sprawiło wiele radości.

„Na sawannie” – zajęcia w grupie V

W dniach 22-26 luty „Krasnale tropiciele” poznawały świat zwierząt afrykańskich. Przedszkolaki wykazały się ogromnym zainteresowaniem i wiedzą na temat życia zwierząt egzotycznych. Dzieci obejrzały film edukacyjny poszerzający ich wiedze z tego zakresu. W trakcie zajęć dzieci stworzyły swoje własne zoo w którym znalazły się słonie, żyrafa, hipopotamy i bardzo dużo zebr. Przedszkolaki mogą pochwalić się również, pięknie wykonanymi pracami sawanny o zachodzie słońca.

„Rakietą po Układzie Słonecznym” – zajęcia dydaktyczne w grupie V

Dzieci z grupy 6-latkĂłw „Krasnale Tropiciele” w dniach 15 – 19 luty 2021 omawiały tematykę tygodniową „Nie jesteśmy sami w kosmosie”. W trakcie zajęć dzieci zapoznały się z obiektami i zjawiskami występującymi w kosmosie, wyglądem i nazwami planet Układu Słonecznego, z postacią Mikołaja Kopernika – wielkiego polskiego astronoma, z nazwiskami słynnych astronautĂłw, poznały niektĂłre gwiazdozbiory oraz śpiewały i bawiły się przy piosenkach o ufoludkach, planetach i rakietach. Na zakończenie tygodnia wykonały niesamowite pojazdy kosmiczne, ktĂłre utworzyły „Kosmiczną Stację Badawczą”.

Światowy Dzień Kota w grupie II

Dnia 17 lutego obchodziliśmy nietypowe święto – „Światowy Dzień Kota’’. Jednym z celĂłw tego święta było podkreślenie znaczenia roli kotĂłw w Ĺźyciu człowieka oraz uwraĹźliwienie i zwrĂłcenie uwagi na los zwierząt bezdomnych, porzuconych. W tym dniu kaĹźde dziecko mogło opowiedzieć o swoim pupilu – kotku lub innym ukochanym zwierzątku. Następnie dzieci oglądały ilustracje przedstawiające koty. Ich zadaniem było rozpoznawanie kotĂłw występujących w bajkach i opisanie ich wyglądu. WspĂłlnie przypomnieliśmy o kocich obyczajach oraz ich pielęgnacji. Następnie dzieci zaśpiewały z nauczycielką piosenkę o kotku z pokazywaniem. Dzieci podczas zabaw ruchowych wcielały się w postać kotka. Chodziły na czworakach, tocząc kłębuszek wełny i pomiaukując. Wiele radości sprawiła zabawa – „Kotek łapie myszkę’’, w ktĂłrej dzieci – kotki zawijały na kredkę wełnę, łapiąc tym samym myszkę. Kocie przedszkolaki spisały się na medal! 🙂

Walentynki w grupie II

Walentynki są dobrą okazją do tego, by powiedzieć komuś, że się go lubi, szanuje, a nawet darzy wyjątkową sympatią. Dnia 15 lutego w poniedziałek obchodziliśmy Walentynki w naszej grupie. W tym dniu ubraliśmy się na czerwono, a dzisiejszy dzień był pełen atrakcji. Na samym początku dzieci poznały krótką historię pewnego Pana, dzięki któremu możemy obchodzić to święto każdego roku. Po ustaleniu faktów dzieci najpierw osobno, później wspólnie ułożyły serce – symbol Walentynek z czerwonych pasków bibuły. Kolejną zabawą było odnalezienie swojej drugiej połówki serduszka podczas grania wesołych piosenek. Walentynkowa zabawa w kole z czerwoną ,,parzącą poduszką’’ dostarczyła dzieciom wiele radości. Każde dziecko wykonało walentynkę i wręczyło ją koleżance/koledze z grupy. Uśmiech na twarzach dzieci jest najwspanialszym dowodem na to, że każdy z nas potrzebuje drugiej osoby do tego, aby móc dzielić się swoim szczęściem z innymi.

„Muzyka wokół nas” – zajęcia w grupie V

W drugim tygodniu lutego grupa V realizowała tematykę „Muzyka wokół nas”. Przedszkolaki utrwaliły nazwy instrumentów perkusyjnych i wykonały instrumentację do utworu          P. Czajkowskiego „Walc kwiatów”. Dzieci miały okazję zobaczyć akordeon, mogły również spróbować gry na jego mniejszej i lżejszej wersji. Sprawiło im to wiele radości, ale jak się okazało nie było to proste. Przedszkolaki dzięki uprzejmości jednego z kolegów mogły również zapoznać się z wyglądem i budową gitary.
Chcąc przybliżyć się do świata kultury, urządziliśmy w naszej grupie salę koncertową. Dzieci udały się do „kasy biletowej”, gdzie po odliczeniu odpowiedniej kwoty otrzymywały bilet wstępu. Gdy już wszyscy zasiedli na widowni, dzięki tablicy multimedialnej mogliśmy obejrzeć koncert w wykonaniu orkiestry symfonicznej. Poprzez wspaniałą zabawę dzieci zapoznały się z zasadami obowiązującymi w trakcie trwania koncertu.

Oddychamy świeĹźym powietrzem – grupa IV

Jeśli nam tylko pogoda pozwala wychodzimy na podwórko zabierając nasze dobre humory.

„Bal karnawałowy” w grupie V

Dnia 29 stycznia pięknie przebrane dzieci, wzięły udział w długo oczekiwanej zabawie karnawałowej. Na początek przedszkolaki uczestniczyły w spektaklu „Zabawy w cyrku”, prowadzonym przez aktorów z teatru „Conieco”. Następnie przystąpiliśmy do zabaw w rytm muzyki porywającej do tańca. Krasnale brały udział w różnych konkursach tanecznych, grach i zabawach z piosenką. Nie lada niespodziankę sprawił nam również Święty Mikołaj, który pozostawił dla każdego dziecka świąteczne prezenty. Bajkowa atmosfera na długo pozostanie w pamięci naszych pociech.

„Bal karnawałowy” w grupie IV

Karnawał to czas zabaw i tańcĂłw. W naszej grupie ani jednego ani drugiego nie brakowało 🙂 Obejrzeliśmy przedstawienie aktorĂłw z teatru „Conieco”. Wykonaliśmy wspĂłlne pamiątkowe zdjęcia w naszych karnawałowych przebraniach. Oczywiście późniejsze zabawy i tańce przy muzyce nie miały końca 🙂

„Bal karnawałowy” w grupie III

Bal karnawałowy w przedszkolu to atrakcja bardzo oczekiwana i lubiana przez dzieci. Przedszkolaki przebrane były za postacie z bajek, filmów czy książek. Kolorowe zaskakujące stroje dawały dzieciom dużo radości. Karnawałowy wystrój w sali, występ aktorów, zabawy, pląsy dzieci, konkursy, to wyjątkowa okazja by spędzić ten czas na wesoło. Dzień ten dostarczył wielu przeżyć.

Bal karnawałowy – Choinka w grupie II

Dnia 29 stycznia w naszym przedszkolu odbył się bal karnawałowy – Choinka. Był to dla przedszkolakĂłw to dzień niezwykły, wyjątkowy… często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu radości. Przedszkolaki bardzo chętnie prezentowały swoje stroje. MoĹźna było spotkać krĂłlewny, wróşki, motylki, biedronki, straĹźakĂłw, rycerzy, spider-manĂłw a nawet mumię… nie sposĂłb wymienić tych wszystkich postaci! W programie był teatrzyk, zabawy taneczne oraz integracyjne, wesołe gry i zabawy z piosenką. Niespodziankę stanowiły paczki wręczane dzieciom od Mikołaja, a raczej jego pomocnic w postaci Pań z grupy II.

„Moja babcia i mój dziadek” – uroczystość w grupie V

„Dziś dla babci słońce mamy
i całuski dla dziadziusia,
dziś życzenia wnuczek składa
i piosenki śpiewa wnusia…”
Dzień Babci i Dzień Dziadka to szczegĂłlne dni w roku – radosne dla babci i dziadka oraz wnucząt małych i duĹźych. Babcia i Dziadek to bardzo waĹźne osoby w Ĺźyciu kaĹźdego dziecka, dlatego dziękujemy Wam, za to, Ĺźe Was mamy!
Z okazji tego święta, jak co roku, w naszej grupie zorganizowana została uroczystość. Miała ona jednak inną formę niż zazwyczaj, ponieważ program artystyczny został nagrany na kamerę i zamieszczony w Internecie z powodu braku możliwości zaproszenia gości do przedszkola, ze względu na panującą pandemię. Przedszkolaki przygotowały specjalny program artystyczny, recytowały wiersze i śpiewały piosenki. Każde z dzieci przygotowało swoim ukochanym babciom i dziadkom własnoręcznie wykonane laurki.
Kochanym Babciom i drogim Dziadkom jeszcze raz życzymy samych pięknych chwil w życiu i tego, aby zawsze byli dumni ze swych wnuków.

Dzień Babci i Dzień Dziadka świętują „Wesołe przedszkolaki” z grupy III

Dzień Babci i Dzień Dziadka to dni, o których dzieci nie mogą zapominać, to wielkie wydarzenie, w którym przedszkolaki co roku chętnie uczestniczą. W związku z istniejącą sytuacją, gdzie dziadkowie nie mogli uczestniczyć osobiście w uroczystości, został nagrany filmik z występami dzieci. Przygotowane przez przedszkolaków laurki, uśmiechy, szczere całuski swoim dziadkom uświetniły te ważne dni.

Dzień Babci i Dziadka w grupie II

Dzień Babci i Dziadka jest dniem szczególnym – radosnym dla ich wnucząt. Dziadkowie kojarzą się z miłością, ciepłem, bezpieczeństwem i wszystkim innym, co dobre. Tego dnia przedszkolaki przygotowały niespodziankę w postaci filmu, na którym razem zaśpiewały piosenkę. Film został nagrany i wysłany rodzicom przez Panie z grupy. Dzieci przygotowały również dla swoich ukochanych babć i dziadków własnoręcznie zrobione kolorowe laurki.

,,Ptaki i zwierzęta zimą” – zajęcia proekologiczne w gr. III

Zima to pora roku która ma swoje surowe prawa. W tym okresie szczególnie odczuwają to zwierzęta leśne i ptaki. Ciekawe zajęcia edukacyjne były sygnałem do tego by pomóc ptakom przetrwać zimę. W karmnikach pojawił się przyniesiony przez dzieci pokarm dla ptaków, zawisły ptasie smakołyki, słoninka. Dzieci zaangażowały się w codzienne czynności w przedszkolu oraz w domu. Mijający tydzień był dobrym momentem do kształtowania u dzieci poczucia odpowiedzialności i wrażliwości na losy zwierząt i ptaków.

„W świątecznym nastroju” – grupa V

„Z blaskiem pierwszej gwiazdki składamy życzenia.
Niech się wszystkim spełnią najskrytsze marzenia.
Niech mały Jezus wśród nas zagości,
By nam nigdy nie brakło prawdziwej miłości.”
Tradycją w naszym przedszkolu są Jasełka prezentowane przez przedszkolaków dla rodziców. W tym roku zaistniała sytuacja nie pozwoliła na wspólne świętowanie. Krasnale jednak chciały sprawić radość swoim bliskim i pięknie przebrane zaśpiewały „Kolędę na dzwonkach”. Cały występ został nagrany i przesłany rodzicom drogą mailową.

„Mikołajki” w gr. V

6 grudnia z okazji Mikołajek dzieci przybyły do sali ubrane na czerwono, w pięknych mikołajkowych czapkach. Tego dnia przedszkolaki z niecierpliwością wyczekiwały na przybycie Świętego Mikołaja, oczywiście z workiem pełnym prezentów. Czas oczekiwań umiliły nam wspólne zabawy. Dzieci bawiły się między innymi w odgadywanie zabawek po dotyku, wykonały Mikołajkową zawieszkę, poznały również historię o Świętym Mikołaju. Chętne dzieci mogły wykonać zdjęcie z rekwizytami Mikołaja (czapka, wąsy, okulary). Był to wspaniały dzień pełen radości i uśmiechu na wszystkich twarzach. Pełnię szczęścia dopełniła wiadomość o prezentach pozostawionych przez wyczekiwanego gościa.

„Mikołajki” w gr. III

6 grudnia to jeden z najbardziej oczekiwanych dni w roku. Aby uczcić dzień Świętego Mikołaja, dzieci z nauczycielkami przygotowały dekoracje w sali. Przedszkolaki miały czerwone stroje, czapki i wyglądały jak mali pomocnicy Świętego Mikołaja. Dzieci wysłuchały listu od Mikołaja, śpiewały piosenki, uczestniczyły w ciekawych zabawach. Miłą pamiątką było wspólne zrobienie zdjęcia przy choince. Niespodzianką, na którą czekały dzieci w tym dniu był upominek od Mikołaja.

„Jak wyglądał świat przed milionami lat” – „Dinozaury” – zajęcia dydaktyczne w grupie V

Dzieci z grupy 6-latków „Krasnale Tropiciele” w listopadzie omawiały między innymi tematykę tygodniową „Jak wyglądał świat przed milionami lat”. W trakcie tygodnia dzieci zapoznały się z wyglądem Ziemi w czasach prehistorycznych oraz wzbogaciły wiedzę o dinozaurach. Poszerzyły swoje wiadomości na temat życia dinozaurów, poznały ich nazwy (np. brontozaur, triceratops, tyranozaur, diplodok, velociraptor, stegozaur itd.), wygląd oraz tryb życia. Dzieci wykonały również dinozaury na zajęciach plastycznych. Dzięki pomysłowości i wyobraźni twórczej dziecięce prace były bardzo ciekawe, a ich wykonanie dostarczyło dzieciom wielu radości.

Dzień Pluszowego Misia

„Miś jest mały i puchaty,
miś jest fajny i kudłaty.
Miś jest gruby jak ta kula,
misia zawsze się przytula.”
W dniu 25 listopada dzieci z naszego przedszkola obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia. W tym roku odbył się on pod hasłem „Na Tropach Misia” i miał formę przedszkolnej imprezy integracyjnej. Wszyscy bawiliśmy się wspaniale, choć jednak osobno, ze względu na panującą pandemię. Dzieci z wszystkich grup wiekowych miały do wykonania róşne zadania przygotowane w poszczegĂłlnych salach przedszkolnych, za wykonanie ktĂłrych zbierały „tropy misia”. Dzieci poznały historię powstania pluszowej zabawki – misia nazwanego Teddy Bear, poznały misie będące bohaterami bajek dla dzieci, uczyły się nowych słówek w języku angielskim, przeszły misiowe tory przeszkĂłd, tańczyły i śpiewały piosenki o misiach, wykonały prace plastyczne, obejrzały bajkę „Troskliwe Misie”, a na koniec brały udział w misiowym quizie. W nagrodę za wykonane zadania dzieci otrzymały upominki, w tym „Misiowe medale”.

„Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury” – projekt edukacyjny w grupie IV

Akcja „Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury” to wyjątkowe, ogĂłlnopolskie wydarzenie, w ramach ktĂłrego miłość do czytania przekazywana jest najmłodszym w przedszkolach. W ramach tego projektu obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia. Zrealizowaliśmy rĂłwnieĹź róşnorodne zadania i zabawy z modułów Mały Miś w świecie emocji oraz Dbamy o zdrowie z Małym Misiem.

„Jestem Polką i Polakiem, dziewczynką fajną i chłopakiem” – rodzinny konkurs fotograficzny

Narodowe Święto Niepodległości 11 listopada w tym roku przypadło na czas pandemii. SwĂłj patriotyzm moĹźna jednak wyrazić takĹźe w swojej rodzinie. Zachęcaliśmy wszystkich do udziału w rodzinnym konkursie fotograficznym pokazującym jak świętujemy nie wychodząc z domu. Laureatami konkursu „Jesteśmy Polką i Polakiem, dziewczynką fajną i chłopakiem” zostali Ola D. gr V, Marcel K. gr IV, Blanka M. gr III oraz Sebastian L. gr II. Gratulujemy!

Narodowe Święto Niepodległości – grupa V

W 11 listopada 1918 zapamiętamy już na zawsze… Właśnie tego dnia, po 123 latach niewoli, Polska odzyskała niepodległość. Dlatego też każdego roku 11 listopada obchodzimy nasze święto narodowe – Święto Niepodległości.
Pielęgnując tradycje oraz patriotyzm 10 listopada 2020 r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy rocznicę odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Z tej okazji wszystkie przedszkolaki uroczyście ubrane z przypiętymi do piersi kotylionami uroczyście świętowały ten wyjątkowy dzień dla nas – Polaków. Głównym celem uroczystości było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju. Tego dnia również wzięliśmy udział w akcji ,,Niepodległa do Hymnu”. Dzieci razem z nauczycielkami dokładnie o godz. 11:11 wspólnie, choć jednak osobno, bo ze względu na panującą pandemię w swoich salach, odśpiewały „Mazurka Dąbrowskiego”, przyłączając się tym samym do placówek oświatowych z całej Polski, które w ten sposób uczciły rocznicę odzyskania Niepodległości. Dzieci wykonały również pracę plastyczną – białego orła na czerwonym tle. Uroczystość ta z pewnością zapadnie wszystkim głęboko w pamięci.

7 – 11.12.2020r. Nadeszła zima – „Zimowe obrazy” – w grupie III

Zima – to biała pora roku, ktĂłrą lubią wszystkie dzieci. W tygodniu poświęconym zimie dzieci podczas zajęć edukacyjnych, utrwaliły wiadomości na jej temat. Słuchały i uczyły się piosenek oraz wierszy. Ilustrowały ruchem piosenki o tematyce zimowej, wykonywały ciekawe prace plastyczne. TwĂłrcze zajęcia wprawiały dzieci w dobry nastrĂłj.

„Jesienne grzyby” – zajęcia dydaktyczne w grupie V

W dniu 25 września 2020r. dzieci z grupy 6-latków wykonały pracę plastyczną „Jesienne grzyby” w ramach omawianej tematyki „Idzie jesień przez las, park”. Dzieci z dużym zaangażowaniem przystąpiły do wykonywania pracy plastycznej. Jej efektem były kolorowe liście, wśród których wyrosły dorodne borowiki. Wykonanie kolorowej pracy sprawiło dzieciom wiele radości.

„Dzień Przedszkolaka” w grupie V

20 września w całej Polsce przedszkolaki świętują swój dzień – „Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka”. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju dzieci. Krasnale również przyłączyły się do świętowania i wzięły udział w atrakcyjnych zabawach. Jako najstarsza grupa w przedszkolu możemy, śmiało stwierdzi, że mamy największe doświadczenie w byciu przedszkolakiem. Sprawdzaliśmy zatem, czy mamy równie duże umiejętności. Na początek ćwiczyliśmy sprawne ubieranie, ale żeby nie było zbyt łatwo, to ubrania były za duże 😊. Kolejnym zadaniem były skoki z parasolką przez kałuże. Przedszkolaki mogły również poczuć się jak osoby dorosłe: dziewczynki zakładały biżuterię, torebkę i oczywiście buty na obcasie. Natomiast chłopcy otrzymali teczkę pokaźnych rozmiarów i duże sportowe buty 😊. Jak się później okazało chodzenie na obcasie i noszenie ciężkiej teczki to nie lada wyzwanie. Wszyscy bawili się znakomicie, a zadowolenie nie znikało z twarzy przedszkolaków. Z pewnością ten radosny dzień na długo pozostanie w pamięci każdego dziecka.

Międzynarodowy Dzień Kropki w grupie II

Dnia 15 września obchodziliśmy ,,Międzynarodowy Dzień Kropki’’. Celem tego dnia jest wzbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości i zachęcanie ich do tworzenia, działania. Dzień Kropki jest rĂłwnieĹź dniem odwagi, przełamywania nieśmiałości i zabawy. Tego dnia na zajęciach poznaliśmy genezę tego święta. Pierwszym zadaniem dzieci, było odnalezienie ukrytych kropek w sali. Dzieci przyklejały znalezione kropki na ubrania kolegĂłw i koleĹźanek. Przyklejanie kolorowych kropek sprawiło dzieciom wiele radości. Innym zadaniem było chowanie jednej z kropek, po czym poszczegĂłlne dzieci musiały określić, ktĂłrego koloru brakuje. Ciekawym ćwiczeniem było połączenie kropek ze sobą, tak jak się chciało, według własnego pomysłu. Z połączonych kropek powstało duĹźo ciekawych rzeczy. WyobraĹşnia dzieci nie ma granic! Wiele śmiechu sprawiły dzieciom zabawy tupu – znalezienie swojej drugiej połowy kropki, ktĂłrą posiadało inne dziecko, bądĹş prĂłba złapania uciekającej kropki po ścianie, meblach i po podłodze sali. Ten niezwykły dzień zakończyliśmy pracą plastyczną, w ktĂłrej kaĹźdy kropkowy przedszkolak stemplował kolorowe plamy, malując obrazek misia. Ten dzień był pełen atrakcji! Wszędzie kropki, kropki i kropki… 🙂

Międzynarodowy Dzień Kropki w Grupie V „Krasnale Tropiciele”

W dniu 15.09.2020r. obchodziliśmy w naszym przedszkolu Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy. Przedszkolaki, uczniowie w szkołach, nauczyciele, pracownicy instytucji kultury na całym świecie, organizują tego dnia wiele działań, które pomagają dzieciom odkryć talenty, poznać ich mocne strony i je zaprezentować. Obchody International Dot Day to wspaniały czas do porozmawiania z dziećmi na temat ich talentów i zaprezentowania ich światu, bo każdy z nas ma w sobie jakiś ukryty talent. W naszej grupie dzieci od samego rana cieszyły się tym dniem. U wszystkich tego dnia, bez wyjątku, ubrania wypełnione były kolorowymi kropkami. Na początku odbyła się pogadanka na temat książki „The Dot”, którą napisał Peter Reynolds. Jej bohaterką jest mała Vashti, która dzięki namalowanej kropce i wspaniałej, mądrej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości. Następnie dzieci bawiły się przy muzyce, tańczyły z chusteczką haftowaną w kropki, losowały tajemnicze przedmioty z worka w kropki, wykonywały kropkowane prace plastyczne, skakały po kropkach, z kropek wykonały piękne korony, a z kolorowych farb wyczarowały kropkowe baloniki i kropkowe talerzyki w złotych ramkach. To był wspaniały i niezapomniany dzień!

15. 09. 2020r. Międzynarodowy Dzień Kropki w grupie III – „Wesołe przedszkolaki”

Dzień Kropki to świetna okazja, by przekonać dzieci, Ĺźe mała kropka moĹźe zdziałać wiele. To doskonały moment do pobudzania wyobraĹşni dziecka, to inspiracja róşnorodnych działań, w ktĂłrych uczestniczyły przedszkolaki. Ciekawe, twĂłrcze zajęcia i zabawy udowodniły, Ĺźe „Dzień Kropki” warto świętować w przedszkolu.